Aktualności i inwestycje Atrakcje

Budowa strefy wypoczynkowo–rekreacyjnej w Parku Zapopradzie

Budowa strefy wypoczynkowo – rekreacyjnej w Parku Zapopradzie w Muszynie

20 lutego 2018 została podpisana umowa na Zagospodarowanie terenu “Nad Popradem” pomiędzy aleją spacerową, a rzeką Poprad w Muszynie poprzez budowę strefy wypoczynkowo – rekreacyjnej w Parku “Zapopradzie” w formule zaprojektuj i wybuduj.

Wykonawcą projektu o wartości 6 915 707,73 zł (koszty kwalifikowane: 6 908 327,73 zł) dofinansowanego z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 została Firma Handlowa “MIKULEC” Andrzej Mikulec.

Projekt ten będzie kontynuacją prac które mają na celu uporządkowanie przestrzeni na Zapopradziu w Muszynie. Dzięki tej inwestycji ma powstać nowa strefa dla turystów i kuracjuszy, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

Uzdrowisko zyska kolejną atrakcję turystyczną o powierzchni ok. 3 ha na której znajdą się:

  • Staw rekreacyjny na obszarze którego znajdować się będzie ptasia wyspa. Wokół stawu znajdować się będą tereny z alejkami spacerowymi, wykonana ma zostać również fontanna napowietrzająca, molo i kładka
  • Woliery z ptakami ozdobnymi które swoim kształtem przypominać mają żagle
  • Budynki – pawilon letni oraz pawilon gospodarczy
  • Ogrody tematyczne: antyczny, nowoczesny, skalny, francuski
  • Promenada spacerowa
  • Elementy uzupełniające: nasadzenia roślinne, system nawadniania, el. małej architektury: ławki, stoliki, kosze, kamienne dekoracje: figury, donice, wazy itp., oświetlenie parkowe i utwardzenie terenu (modernizacja miejsc postojowych) i monitoring.

AKTUALNE ZDJĘCIA Z POSTĘPU PRAC – 06 grudnia 2018

AKTUALNE ZDJĘCIA Z POSTĘPU PRAC – 23 kwietnia 2019

AKTUALNE ZDJĘCIA Z POSTĘPU PRAC – 11 listopada 2019

AKTUALNE ZDJĘCIA – 07 lipca 2020

4 komentarze /-y

  1. Fajnie to już wygląda, do zimy będzie już sporo pracy wykonane. Kolejna atrakcja Muszyny już wkrótce!

  2. Już nie mogę się doczekać kiedy zakończą się prace na dole, przy Pijalni Antoni. Myślę że wszystko po ukończeniu sprawi, że do Muszyny będzie przyjeżdżać jeszcze więcej turystów.

  3. Prace trwają, myślę że fajnie to wszystko będzie wyglądało. Muszyna zyska kolejną atrakcję i w sumie bardzo dobrze, niech coraz więcej ludzi przyjeżdża do tego Uzdrowiska! Pozdrawiam wszystkich mieszkańców.

  4. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego prac. Muszyna urasta na naszych oczach jako konkurencja dla wielu innych małych uzdrowisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *