Aktualności i inwestycje

Budowa Rowerowego Szlaku Wód Mineralnych w gminie Muszyna

rower

Gmina Muszyna otrzymała ponad 1,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Środki przyznano w ramach Działania 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.4 Lokalne trasy turystyczne, na realizację inwestycji polegającej na wybudowaniu nowego szlaku rowerowego. Będzie to Rowerowy Szlak Wód Mineralnych, który łącznie powinien liczyć niemal 33 km długości.

Gdzie powstanie inwestycja?

Szlak rowerowy w gminie Muszyna ma być gotowy pod koniec 2019 roku. Najpewniej w 2020 roku rowerzyści wyjadą na świeżo wybudowany i wyznaczony szlak, który ma przebiegać przez miejscowości:
Żegiestów,
Milik,
Szczawnik,
Złockie,
– Jastrzębik,
– Muszyna.

Dzięki temu miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli odwiedzić cenne pod względem przyrodniczym obszary znajdujące się w gminie Muszyna, bez konieczności korzystania z auta. Mowa tu głównie o źródłach wody mineralnej „Kazimierz” w Miliku oraz „Za Cerkwią” w Szczawniku. Szlak będzie przebiegał również przez Jastrzębik, gdzie znajduje się największa w Polsce mofeta i źródło św. Łukasza. Warto tam zobaczyć źródło „Anna” oraz odwiedzić dwie pijalnie wody mineralnej „Milusia” oraz „Antoni” w samej Muszynie.

Szlak rowerowy dla każdego

Rowerowy Szlak Wód Mineralnych zostanie oznaczony w sposób jak najbardziej czytelny. Zostaną tam ustawione tablice informacyjne i powstanie 13 miejsc postojowych. Dzięki temu po szlaku będą poruszać się nie tylko doświadczeni cykliści, ale również amatorzy kolarstwa czy rodziny wybierające się na wycieczki rowerowe z dziećmi. Trasa „Rowerowy Szlak Wód Mineralnych” będzie łączyć się z europejską drogą EuroVel11, która przebiega przez gminę Muszyna.

Będzie to już kolejna, ciekawa atrakcja turystyczna Muszyny i okolic, na której bez wątpienia skorzystają mieszkańcy, czerpiący dochody głównie z turystyki.

 

AKTUALIZACJA – 20 sierpnia 2018
Tablica informacyjna w Miliku
Rowerowy szlak wód mineralnych tablica informacyjna w Miliku zdjęcie 01

Rowerowy szlak wód mineralnych tablica informacyjna w Miliku zdjęcie 02

Rowerowy szlak wód mineralnych tablica informacyjna w Miliku zdjęcie 03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *