Atrakcje

Letnie atrakcje Muszyny

Muszyna - panorama latem

W Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie spędzimy samotnie lub z rodziną najbardziej upalne dni lata. Wyczynowcy mogą poszaleć i potrenować w 25 metrowym basenie rekreacyjnym. Fani spokojniejszego i bardziej relaksującego wypoczynku mogą skorzystać z masaży ściennych, groty sztucznej fali, parasola wodnego, kaskad, gejzerów, dziesięciometrowej zjeżdżalni czy jacuzzi. Dla dzieci istnieje specjalnie przygotowany płytki basen z fontannami, zjeżdżalniami i siatką do wspinaczki. W Zapopradziu znajdziemy również park linowy oraz tor przeszkód dla dzieci, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga, skatepark oraz basen do zorbingu. Baseny odkryte znajdują się także w Domu Wczasowym Kolejarz oraz Ośrodku Wypoczynkowym Edyta.

Jeśli nad baseny i chlorowaną wodę przedkładamy rzeki i bliski kontakt z naturą, warto wybrać się na jeden ze spływów na tratwach lub pontonach organizowanych przez kilka firm, również słowackich. Istnieje również możliwość wypożyczenia kajaku i aktywnego spędzenia paru dni nad wodą. Popularne trasy pokazują w pełni piękno Popradzkiego Parku Krajobrazowego, a wzdłuż nich możemy znaleźć bardzo dobrze przygotowane miejsca na biwak czy gospodarstwa oferujące noclegi. Poprad to również siedlisko wielu smacznych ryb, przede wszystkim głowacicy, pstrąga, klenia czy brzany. Po wykupieniu zezwolenia wędkarze mogą bez przeszkód oddać się ulubionemu zajęciu.

W bogatej ofercie niektórych hoteli czy noclegowni, można znaleźć propozycje nauki jazdy na quadach, łucznictwo, rajdy górskie i na orientację, szkoły przetrwania, strzelectwo z broni pneumatycznej czy zajęcia survivalowe.

Muszyna jest również świetną bazą wypadową do pieszych wycieczek. Jest dużo mniej zatłoczona od Krynicy-Zdroju, pełna świetnie przygotowanych miejsc noclegowych oraz z dobrą komunikacją międzymiastową. Dodatkowym atutem jest bliskość pięknych, atrakcyjnych turystycznie miasteczek – Krynicy, Żegiestowa, Piwnicznej, również tych po stronie słowackiej, chociażby słynnego Bardejowa. W Muszynie można wybrać jeden z dziesięciu szlaków pieszych (dojdziemy nimi np. na Jaworzynę Krynicką, Leluchowa czy Runek). Dla mniej wymagających piechurów przygotowano trasy spacerowe i ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną w rezerwacie lipowym Obrożyska. Po wypożyczeniu rowerów można spróbować sił na jednej z czterech specjalnie przygotowanych do tego celu ścieżek. Piękne widoki Beskidu Nowosądeckiego możemy podziwiać również z końskiego grzbietu, wybierając jedną z pięciu tras. W pobliskim Żegiestowie możemy przejść się ścieżką ornitologiczną, na której zapolujemy z lornetkami na trzydzieści gatunków ptaków.

Nie trzeba jednak opuszczać Muszyny by odpocząć na łonie natury. Wystarczy wybrać się do Ogrodów zmysłów – jedynego w swoim rodzaju miejsca, gdzie możemy zrelaksować się z rodziną, potrenować na świeżym powietrzu używając przyrządów do ćwiczeń, czy spróbować lepiej poznać świat wszystkimi swoimi zmysłami. Potrenować pod gołym niebem można również w Parku Zdrojowym Baszta, gdzie udostępniono dwadzieścia przyrządów do ćwiczeń. Warto również zobaczyć objęte ochroną pomniki przyrody, takie jak: Mofeta w Złockiem, staw Czarna Młaka w Powroźniku, źródło bijące za cerkwią w Szczawniku, uroczysko (fragment dawnej puszczy karpackiej z drzewami mającymi około 170 lat) w Szczawniku, czy aleję lipową przy muszyńskim kościele.

2 komentarze /-y

  1. muszyna to piekne i zadbane miasteczko wszedzie jest czysto ,piekne ogrody ,WIDAC ,ZE W MUSZYNIE JEST DOBRY GOSPODARZ. NATOMIAST BYŁEM W SZCZAWNICY KOLEJNY RAZ OD TRZYDZIESTU LAT I MIASTO WIELE STRACIŁO WSZEDZIE BRUD KOSZE PEŁNE NIE WYKADUJOSZONE TRAWNIKI AZ SZKODA ,ZE SZCZAWNICA TAK SI,E DEGRDUJE GOSPODARZ SZCZAWNICY POWINIEN PRZEJSC SIĘ PO TYM MIASTECZKU I ZOBACZYC SWOJE NIEROBSTWO

  2. Muszyna latem jest wspaniała. Choć w porównaniu ze Szczawnicą nieco brak konkretnych rozrywek. Idealne miejsce na rowery. Na plus pobliska słowacja i jej atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *