Atrakcje Atrakcje na Słowacji

Słowacja latem

Słowacja latem

Kąpielisko termalne Vyšné Ružbachy oferuje dla gości basen kryty-termalny, dwa przeznaczone dla najmłodszych, pływacki z wieżą do skoków i wyspowy. Woda w basenach jest lecznicza i pomaga przy wielu dolegliwościach i chorobach, takich jak problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie oskrzeli), ruchowym i nerwowym. W kompleksie są również inne atrakcje takie jak jacuzzi, sauny, chłodne baseny, miejsca do opalania, wyspa z drzewami i inne.

Spływy kajakowe i pontonowe na Słowacji

Popularne są również spływy kajakowe, pontonowe czy specjalnymi tratwami na odcinku Stara Lubovnia – Stary Sącz. Można spróbować kilkugodzinnych wycieczek lub nawet czterodniowych wypraw. Bardzo popularne po stronie polskiej jak i słowackiej, są spływy Dunajcem. W zależności od miejsca rozpoczęcia i końcowej stacji mogą trwać od dwóch godzin do nawet pięciu.

Szlaki piesze na Słowacji

W okolicach Starej Lubovni wytyczono ponad 250 kilometrów pieszych szlaków. W większości są to kilkugodzinne trasy przygotowane do rodzinnych wycieczek lub na wypady rowerowe. Rowerzyści powinni zainteresować się szlakami takimi jak: Karpacka Droga Rowerowa, Pienińska Trasa Rowerowa, Trasa Wzdłuż Popradu czy Zamagurska Trasa Rowerowa. W ośrodku narciarskim w Litmanowej przygotowano ofertę dla pragnących odpowiedniego przygotowania do nordic walkingu. Odbywają się tam szkolenia w tym zakresie oraz istnieją specjalne trasy do tej formy zdrowego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *