Atrakcje Atrakcje na Słowacji

Słowacja latem

Słowacja latem

Kąpielisko termalne Vyšné Ružbachy oferuje dla gości basen kryty-termalny, dwa przeznaczone dla najmłodszych, pływacki z wieżą do skoków i wyspowy. Woda w basenach jest lecznicza i pomaga przy wielu dolegliwościach i chorobach, takich jak problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie oskrzeli), ruchowym i nerwowym. W kompleksie są również inne atrakcje takie jak jacuzzi, sauny, chłodne baseny, miejsca do opalania, wyspa z drzewami i inne.

Spływy kajakowe i pontonowe na Słowacji

Popularne są również spływy kajakowe, pontonowe czy specjalnymi tratwami na odcinku Stara Lubovnia – Stary Sącz. Można spróbować kilkugodzinnych wycieczek lub nawet czterodniowych wypraw. Bardzo popularne po stronie polskiej jak i słowackiej, są spływy Dunajcem. W zależności od miejsca rozpoczęcia i końcowej stacji mogą trwać od dwóch godzin do nawet pięciu.

Szlaki piesze na Słowacji

W okolicach Starej Lubovni wytyczono ponad 250 kilometrów pieszych szlaków. W większości są to kilkugodzinne trasy przygotowane do rodzinnych wycieczek lub na wypady rowerowe. Rowerzyści powinni zainteresować się szlakami takimi jak: Karpacka Droga Rowerowa, Pienińska Trasa Rowerowa, Trasa Wzdłuż Popradu czy Zamagurska Trasa Rowerowa. W ośrodku narciarskim w Litmanowej przygotowano ofertę dla pragnących odpowiedniego przygotowania do nordic walkingu. Odbywają się tam szkolenia w tym zakresie oraz istnieją specjalne trasy do tej formy zdrowego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *