Atrakcje

Stacje i wyciągi narciarskie w Muszynie

Stok narciarski Dwie Doliny

UWAGA! W sezonie narciarskim 2019/2020 będą działały wyciągi: Wierchomla I (o długości 1800 m), Polanki (1000 m), Toczek (550 m), Stonoga (110 m). Pozostałe wyciągi nie będą otwarte. Niestety wciąż brak jest porozumienia w sprawie dzierżawy gruntów Szczawnika w związku z czym w sezonie 2019/2020 będą działały jedynie wyciągi po stronie Wierchomli!

Poniżej mapka stacji narciarskiej Wierchomla

stacja narciarska Wierchomla - mapa tras i wyciągów

Parkingi przy stacji narciarskiej Dwie Doliny w Wierchomli

Wszystkie parkingi należące do Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla w Wierchomli są BEZPŁATNE.


Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla są wymarzonym miejscem dla miłośników białego szaleństwa. Łączą Szczawnik i Wierchomlę nowoczesną siecią wyciągów dostosowaną do wymogów najbardziej wymagających narciarzy, którzy mogą cieszyć się swoim ulubionym sportem, niekiedy już od listopada aż do kwietnia. Dwie Doliny to jedenaście kilometrów narciarskich tras różniących się między sobą poziomami trudności. Znaleźć tu można dwa wyciągi krzesełkowe i dziewięć orczykowych. Sześć kilometrów tras jest oświetlonych, co umożliwia uprawianie sportu również po zapadnięciu ciemności. W ciągu jednej godziny wyciągi są w stanie obsłużyć około jedenastu tysięcy narciarzy. Kompleks rozprzestrzenia się na stu hektarach powierzchni, co pozwoliło na zbudowanie szerokich i wygodnych tras.

Po stronie Szczawnika znajduje się Wyciąg Szczawnik 1, który jest wyprzęganą kolejką krzesełkową. Wyciąg mierzy 1525 metrów, a czas wjazdu trwa pięć i pół minuty. Wyciąg jest oświetlany i sztucznie naśnieżany. Drugim wyciągiem jest orczykowy Szczawnik 2. Jego długość to ponad trzy kilometry sztucznie oświetlanej trasy. Po tej stronie znajdują się również inne wyciągi orczykowe, w tym Stonoga dla dzieci i początkujących narciarzy.

Od strony Wierchomli zbudowano najdłuższy w kraju wyciąg z czteroosobowymi krzesełkami – Wierchomla 1. Długość trasy to ponad półtora kilometra. U podnóża kolejki pojeździć mogą amatorzy snowboardu. Znajduje się tam snowpark z wypożyczalnią sprzętu i serwisem. Trasy są przygotowane zarówno dla wytrawnych snowboardzistów jak i dla początkujących.

Dwie Doliny to dobrze zaopatrzone zaplecze narciarskie i gastronomiczne. Po stronie Szczawnika znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, szkoła narciarska, sklep narciarski, dyżurka GOPRu, a także bezpłatny parking mogący pomieścić 900 samochodów. Można wziąć udział w kuligach, biesiadach przy ogniskach czy imprezach sportowych. W pobliżu wyciągów można zjeść, odpocząć i ogrzać się w kilku restauracjach i barach. Blisko wyciągów stoi Wierchomla Ski& Spa Resrot oferujący noclegi, posiłki, usługi spa, fitness, basen i zabiegi masażu. Najbliższy wyciąg jest położony 900 metrów od hotelu, a obsługa pomoże klientom w wypożyczeniu sprzętu narciarskiego, ma również w ofercie zajęcia zimowe dla dzieci.

UWAGA! Zarząd Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla pragnie poinformować, że pomimo długotrwałych negocjacji dotyczących gruntów Szczawnika, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie ich dzierżawy. W związku z tym w sezonie 2018/2019 będą działały jedynie wyciągi po stronie Wierchomli Małej. Jednocześnie zawiadamiamy, że w związku z niedogodnościami karnety są w niższej cenie. Nowy cennik dostępny jest na stronie www.wierchomla.com.pl.

Poniżej mapka całego kompleksu Dwie Doliny

kompleks narciarski Dwie Doliny - mapka

Jeden komentarz

  1. Jakieś nowości na sezon 18/19? Nowe inwestycje albo dodatkowe trasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *