Atrakcje

Bacówka nad Wierchomlą – schronisko górskie w Beskidzie Sądeckim

Bacówka nad Wierchomlą

Bacówka nad Wierchomlą to czynne cały rok schronisko, położone na wysokości 887 m n.p.m. Znajduje się ono między Runkiem a Pustą Wielką.

Jak przystało na stylowe górskie schronisko, oferowane tutaj noclegi są przytulne i nie nadwyrężają kieszeni turysty. Nocować można w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych. Toalety i prysznice dostępne są na parterze budynku. Na polanie obok można także rozbić namiot i rozpalić ognisko z przyjaciółmi. Znajdziecie tutaj także taras widokowy, plac zabaw dla dzieci, suszarnię oraz saunę.

Fiński domek

Kilkanaście metrów od schroniska znajduje się mały, przytulny budynek, czyli tzw. Fiński domek. Tutaj najczęściej wypoczywają grupy i rodziny podczas kilkudniowych pobytów. Znaleźć tam można 2 segmenty przeznaczone dla 4 do 6 osób.

Domowe jedzenie – posiłki w schronisku

Obsługa schroniska oferuje posiłki, do przygotowania których wykorzystuje się wyroby własne oraz regionalne. W ofercie znajdują się: kugel z gulaszem, kilka rodzajów pierogów, grillowane oscypki i kotlety schabowe. Całości dopełniają herbaty owocowe, lemoniada, kawa oraz grzane piwo i wino.

Specjalnością szefa kuchni są: szarlotka na ciepło, herbata korzenna, nalewki domowe, herbata po góralsku ze śliwowicą.

Jak dotrzeć do Schroniska?

Z Muszyny najlepsze podejście jest przez Szczawnik. Udajemy się do końca miejscowości samochodem lub komunikacją publiczną, a następnie drogą leśną około 6km przez piękne lasy i hale.

Zaś od strony Wierchomli możemy dojść tam czarnym szlakiem lub drogą leśną, najlepiej rowerem, zaczynającą się poniżej hotelu Wierchomla.

Kontakt i rezerwacje

Strona www: www.wierchomla.pttk.pl
tel. +48 502 458 518

Bacówka nad Wierchomlą na mapie

3 komentarze /-y

  1. Panorama krajobrazu,która zapiera dech w piersiach i pozostaje na zawsze w pamięci.Będąc tam nie raz zawsze odkrywam coś co fascynuje mnie ponownie.Idealny wypoczynek,relaks.Polecam.Serdecznie pozdrawiam.

  2. uwielbiam tą lokalizację! idealna trasa rowerowa, piękne widoki. Wspaniały klimat przyciąga jak magnez. pozdrawiam

  3. Piękne miejsce i cudne krajobrazy. Panorama tatr bezcenna!! Uwielbiam to miejsce ze względu na klimat i charakter. Idealne na rowerowy wypad i spacer z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *