Wydarzenia

Mistrzostwo Polski nie dla MKSu

Bank BPS Muszynianka Fakro w finale przegrała 3:1 z drużyną Sopot Atom Trefl. Oznacza to, iż nie udało się powtórzyć wyczynu sprzed roku i sięgnąć ponownie po tytuł Mistrza Polski. Co gorsze, klubowi w tym sezonie nie udały się tez występy w pucharach.

Oczywiście drugie miejsce w kraju nie jest tragedią. Nie jeden klub marzy o takiej pozycji. Jednak po tak wielkich pieniądzach, jakie wokół klubu się skupiają, oczekuje się czegoś więcej. Nie małe przecież zarobki trenera i zawodników powinny przekładać się na dobrą grę i stabilną formę zespołu.

W całej finałowej rywalizacji decydujący wydaje się być fakt, że MKS przegrał drugie spotkanie, rozgrywane przecież na własnym boisku. Trener Atomu na pewno zdawał sobie sprawę z faktu, że jest to klucz do zwycięstwa.

Choć MKS dostarczył nam w tym sezonie wrażeń i dominował w wielu spotkaniach, wygrywając nawet w LM na wyjazdach, pozostaje niesmak po sezonie 2011/2012.

Informacje o spotkaniu:

Atom Trefl Sopot – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:2 (25:22, 25:27, 25:27, 25:13, 15:11)

Atom Trefl: Alisha Glass, Małgorzata Kożuch, Corina Sschuske-Voigt, Eleonora Dziękiewicz, Megan Hodge, Ewelina Sieczka, Paulina Maj (libero) oraz Magdalena Saad

Bank BPS Muszynianka Fakro: Milena Radecka, Joanna Kaczor, Caroline Wensink, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Debby Stam-Pilon, Mariola Zenik (libero), oraz Rachel Rourke Kinga Kasprzak, Vesna Djurisić, Agnieszka Rabka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *