Wydarzenia

XI Jarmark Muszyński

XI Jarmark Muszyński 2019

Data: 21.09.2019 r. od godz. 11:00
Miejsce: Park Kultury i Dawnego Rzemiosła / Dwór Starostów przy ul. Kity 17 w Muszynie.

Jarmark Muszyński jest organizowany w miejscowości uzdrowiskowej Beskidu Sądeckiego już po raz jedenasty! Dzięki temu, że wydarzenie zyskało charakter cykliczny, co kilka- kilkanaście miesięcy, zarówno mieszkańcy Muszyny, jak i turyści, mają możliwość skorzystania z przygotowanych przez miasto atrakcji. Co więcej, XI Jarmark Muszyński daje możliwość zetknięcia się i zagłębienia w historię, tradycję i kulturę Muszyny i okolic. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy mogą wsłuchać się w regionalną muzykę i umilić sobie w ten sposób sobotnie wrześniowe popołudnie.

XI Jarmark Muszyński – Plan wydarzenia

Jarmark Muszyński rozpocznie się już o godzinie 11:00, a potrwa do późnych godzin popołudniowych. Inauguracyjne tony wybrzmią z instrumentów regionalnego zespołu “Muszyniacy”. Natomiast już o 12:00 odbędzie się kolejny koncert regionalnego zespołu “Jakubkowianie”. Z kolei o 12:45 uczestnicy wydarzenia będą mogli wsłuchać się w piosenki regionalnego zespołu ze Słowacji “Sariska Lipa”. A już o 13:30 zabrzmią muszyńskie akcenty folkowe w wykonaniu zespołów “Popradzkie Smyki” oraz “Nastolatki z Jakubem”. Ponadto, na wszystkich czekają wspaniałe pokazy rycerskie, które odbędą się o 14:00 i 15:00. Swoje umiejętności zaprezentują członkowie Sądeckiego Rycerstwa Zakonu Księżnej Kingi. Poza tym, o 14:30 oraz 15:30 będą miały miejsce kolejne występy muzyczne. O 14:30 zaśpiewa zespół “Nastolatki z Jakubem”, a zatańczy “Freaks”. Natomiast o 15:30, na zakończenie występów artystycznych, wystąpi folkowy zespół “Hanka Rybka i przyjaciele”.

Dodatkowe atrakcje XI Jarmarku Muszyńskiego

Na uczestników sobotniego wydarzenia w Muszynie, które odbędzie się w Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła przy ul. Kity 17 w Muszynie, będzie czekało wiele atrakcji. Oprócz występów muzycznych i pokazów rycerskich, organizatorzy zadbali, by nikt nie narzekał na nudę. Jednym z licznych urozmaiceń będzie możliwość przejazdu pociągiem retro na trasie Muszyna-Krynica-Muszyna oraz Muszyna-Żegiestów-Muszyna. Poza tym, w ramach 100-lecia PCK zostanie przedstawiona prezentacja szpitala polowego Dioramy Lazaretu. Co więcej, odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy, wybijania dukatów muszyńskich oraz warsztaty ceramiczne i garncarskie, jak również turniej łuczniczy. Ponadto, na przybyłych gości będą czekały stoiska z regionalnymi potrawami oraz prezentujące rękodzieło artystyczne z Polski i Słowacji.

Jak widzicie, atrakcji nie zabraknie. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Co więcej, wszystkim aktywnościom będą towarzyszyły regionalne piosenki w wykonaniu wspaniałych zespołów. A zatem, nie może Was tam zabraknąć w sobotę 21.09.2019 r. Więcej informacji znajdziecie na plakacie poniżej:
XI Jarmark Muszyński 2019 - plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *