Wydarzenia

X Jarmark Muszyński

X Jarmark Muszyński - 27 kwietnia 2019

Data: 27 kwietnia 2019 r., od godz. 11:30

Miejsce: Park Kultury i Dawnego Rzemiosła przy ul. Kity 17 w Muszynie.

W sobotę 27 kwietnia, już po raz dziesiąty, odbędzie się w Muszynie Jarmark

Zarówno mieszkańcy miasta, jak i odwiedzający tę uzdrowiskową miejscowość turyści, będą mogli przenieść się do dawnych czasów i poczuć ducha średniowiecznej epoki. Jest to cykliczne przedsięwzięcie, przyciągające nie tylko lokalną społeczność, ale również entuzjastów rycerstwa z całej Polski.

Plan tegorocznego wydarzenia jest wypełniony po brzegi atrakcjami, więc każdy znajdzie coś dla siebie. O 11:00 inauguracyjne tony wybrzmią dzięki kapeli Karpatya. Już o 11:30 odbędzie się pierwszy pokaz rycerski Sądeckiego Rycerstwa Zakonu Księżnej Kingi, a na 12:00 przewidziano kolejny występ wspomnianej kapeli. Umili ona czas oczekiwania na kolejne punkty Jarmarku Muszyńskiego. O 12:45, a następnie o 14:00 Trio Krak zafunduje uczestnikom wydarzenia muzyczną podróż w różne zakątki świata. Później, o 13:30 i 16:00 odbędą się kolejne pokazy rycerskie, które będą wspaniałą okazją do przeniesienia się do czasów średniowiecza. Poza tym, dla entuzjastów muzyki na żywo, w programie Jarmarku przewidziane są występy trzech grup muzycznych. O godzinie 14:30 zagra regionalny zespół Żegiestowska Bukowina. Następnie o 15:00 na scenie zaprezentuje się folkowy zespół Popradzkie Smyki i Nastolatki. Z kolei w godzinach 15:30 i 16:30 będzie się można wsłuchać w muzykę regionalnego zespołu Muszyniacy.

Więcej szczegółów na plakacie poniżej:
X Jarmark Muszyński - plakat

Atrakcje X Jarmarku w Muszynie

Ponadto, przewidzianych jest wiele interesujących i związanych z tematyką wydarzenia atrakcji. Po pierwsze uczestnicy będą mogli rozsmakować się w specjałach kuchni regionalnej, spróbować swoich sił w wybijaniu muszyńskich dukatów czy strzelaniu z łuku. Co więcej, oprócz pokazów rycerskich będą też miały miejsce prezentacje sztuki szermierczej. Natomiast wystawa rękodzieła artystycznego z Polski i Słowacji ucieszy oko niejednego uczestnika. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, planując dla nich warsztaty ceramiczne i garncarskie, w których będą mogli brać udział również dorośli.

Jeśli rycerstwo, średniowieczne obyczaje i tradycje oraz elementy kultury Muszyny znajdują się w kręgu Waszych zainteresowań, nie może Was zabraknąć 27 kwietnia 2019 roku w Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła przy ul. Kity 17 w Muszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *