Wydarzenia

Silver Run Piwniczna Zdrój

Data: 14.09.2019
Miejsce: teren Ski-Hotelu w Piwnicznej Zdroju

Jeśli jesteście amatorami biegania oraz obcowania z naturą, w najbliższą sobotę 14.09.2019 r. będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w szczególnym biegu. Silver Run, bo o nim mowa, który będzie miał miejsce w Piwnicznej Zdroju, to wyprawa szlakami turystycznymi Gór Beskidu Sądeckiego oraz Pienińskiego Parku Narodowego w części słowackiej. Co więcej, jego wyjątkowość polega również na tym, że jest to bieg charytatywny. Wpisowe zostanie przeznaczone na finansowanie sprzętu sportowy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, z ośrodków wychowawczych, resocjalizacyjno-socjoterapeutycznych, domów dziecka oraz ubogich rodzin.

Silver Run – informacje o biegu

Silver Run to cykl biegów górskich, które swój początek wzięły w Górach Sowich. Jednak dzięki możliwości organizowania opisywanego biegu w różnych miejscach Polski, 14.09.2019 odbędzie się on w Piwnicznej Zdroju. Trudność trasy będzie umiarkowana, z 1031m przewyższeń dla trasy 26km oraz licznymi zakrętami i rozwidleniami. Zostaną one odpowiednio oznaczone, a pieczę nad miejscami przecięć tras będą sprawowali wolontariusze. Dzięki temu uczestnicy będą mogli bezpiecznie pokonywać kolejne kilometry.

Uczestnicy biegu Silver Run w Piwnicznej Zdroju będą mogli spróbować swoich sił na dwóch trasach. Pierwsza z nich liczy 14 km i obejmuje 328m podbiegów oraz 399m zbiegów. Natomiast druga obejmuje 26 km, w tym 1037m podbiegi i 964m zbiegi. Co więcej, plan każdej z tras jest dostępny w formacie PDF oraz w formie mapy google. Dzięki temu wszyscy biegacze mają możliwość dokładnego jej przeanalizowania i zapoznania się z poszczególnymi punktami. Ponadto, na trasach będzie możliwość posilenia się i nawodnienia organizmu.

Silver Run – pakiet startowy, nagrody i ciekawostka

Każdy profesjonalnie zorganizowany bieg charakteryzuje się tym, że jego uczestnicy otrzymują odpowiedni asortyment. I tym razem nie będzie inaczej. Organizatorzy Silver Run w Piwnicznej Zdroju zadbali o to, żeby biegaczom nie zabrakło podstawowych rzeczy. Co więcej, biorąc udział w biegu możecie wygrać wspaniałe nagrody. Dla pierwszych trzech zawodników i zawodniczego obu dystansów organizatorzy przewidzieli: pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz bony na usługi rekreacyjne od Sponsorów Silver Run. Natomiast każdy uczestnik, niezależnie od wyniku biegu, otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny.

Ciekawostką jest, że uczestnicy biegu Silver Run mogą nie tylko zrobić coś dla siebie i potrzebujących dzieci. Dodatkowym benefitem jest ochrona środowiska. Jak to możliwe? Otóż wystarczy, że na bieg zabierzecie ze sobą stary telefon komórkowy. Każdy telefon równa się jednej sadzonce świerka. Nie dość, że będziecie mogli wzbogacić ekosystem, to pieniądze za zebrane elektroodpady dofinansują darmowe, pozaszkolne zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży z domów dziecka. A zatem, nie zapomnijcie zabrać nieużywanych i zalegających w szufladach telefonów.

Jeśli chcecie dołączyć do biegu, wystarczy wykonać trzy proste kroki. Po pierwsze na stronie Silver Run wybierzcie bieg, który Was interesuje. Po zapisaniu się należy uiścić opłatę startową, a na podany w trakcie rejestracji adres e-mail dotrze Wasz bilet. Później zostaje już tylko zjawić się na linii startu i cieszyć się chwilą podczas biegu Silver Run. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *