Wydarzenia

Łemkowyna Ultra-Trail 2019 Krynica Zdrój

łemkowyna ultra trail 2019

Miejsce startu: Krynica Zdrój
Miejsce mety: Iwonicz Zdrój lub Komańcza
Data: 12-13.10.2019 r.

Łemkowyna Ultra-Trail

12 i 13 października 2019 roku Główny Szlak Beskidzki stanie się trasą zmagań uczestników biegu Łemkowyna Ultra-Trail. Wszystkie organizowane biegi tego wydarzenia mają charakter biegu górskiego, który należy przebiegnąć lub przejść w wyznaczonym czasie. Z uwagi na rodzaj podłoża (drogi leśne, gruntowe) i uwarunkowania terenu to bardzo wymagający bieg. W związku z tym, przeznaczony jest dla najbardziej wytrawnych biegaczy. Wymagane jest odpowiednie przygotowanie fizyczne, jak również zaopatrzenie się w niezbędne sprzęty, których szczegółowy spis znajduje się na stronie organizatora. Na wszystkie biegi obowiązują wcześniejsze zapisy i limity miejsc, więc jeśli chcecie spróbować swoich sił, koniecznie wpiszcie się na listę zawczasu. Jednak jeśli nie wiecie, która wersja biegu będzie dla Was odpowiednia, poniżej znajdziecie kilka szczegółów na ich temat.

Łemkowyna Ultra-Trail 100

Jak sama nazwa wskazuje, pierwszy z biegów – Łemkowyna Ultra-Trail 100, obejmuje 100 km trasy, która przebiega przez Główny Szlak Beskidzki. Rozpoczyna się w Krynicy Zdroju przy deptaku przy Pijalni Głównej (ul. Nowotarskiego 9), a meta jest przewidziana w Iwoniczu Zdroju. Natomiast na zakończenie biegu i dekorację organizatorzy zapraszają najlepszych uczestników do Komańczy. Start biegu przewidziano na 12 października na godzinę 1:00. A godzina, do której uczestnicy mogą przekraczać linię mety, to 23:00 tego samego dnia. Co za tym idzie, na pokonanie całej trasy wyznaczono 22 godziny. Maksymalna liczba uczestników biegu to 150 osób.

Łemkowyna Ultra-Trail 150

Drugi typ biegu jest dłuższy od wyżej opisanego o 50 km. Zaczyna się w tym samym miejscu, w Krynicy Zdroju przy ul. Nowotarskiego 9, jednak kończy się w Komańczy. Na dekoracji i podsumowaniu spotkają się zwycięzcy z wszystkich biegów. Zmagania na trasie o długości 150 km startują 12 października o godzinie 0:00, a biegacze nie mogą przekroczyć 35 godzin do momentu postawienia stopy na linii mety. Ponadto liczba uczestników Łemkowyna Ultra-Trail 150, w przeciwieństwie do krótszej wersji biegu, wynosi 500 osób.

A zatem, jeśli chcecie spróbować swoich sił i sprawdzić swoją wytrzymałość podczas Łemkowyna Ultra-Trail, stawcie się na linii startu w Krynicy Zdroju 12 października 2019 r. Poza opisanymi, możecie również wziąć udział w biegach na dystansach 70, 48 i 30 km. Wszystkie szczegóły biegów znajdziecie na stronie www.ultralemkowyna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *