Wydarzenia

Galicyjskie Spotkania Jazzowe

galicyjskie spotkania jazzowe

Data wydarzenia: 06 – 07 lipca2019 r.
Miejsce: Dwór Starostów, ul. Kity 17 Muszyna

W tym roku, w pierwszy weekend lipca, w Muszynie ponownie odbędzie się Galicyjskie Spotkanie Jazzowe.
Jest to cykliczne wydarzenie, które z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Jednak nie tylko wśród zapalonych amatorów jazzowych brzmień. Dwór Starostów znów zmieni się w kulturalny punkt, w którym będzie można rozpłynąć się w unikalnych dźwiękach muzyki na żywo. Występy artystów najwyższej klasy zostały podzielone na dwa dni: 06 i 07 lipca.

Galicyjskie Spotkania Jazzowe – program na 06.07.2019

galicyjskie spotkania jazzowe

W sobotę koncert rozpocznie się o godzinie 18:30. Jako pierwszy będzie miał miejsce recital gitarowy Romualda Erenca pod intrygującą nazwą „Od wariacji do improwizacji”. Następnie, w ramach wydarzenia „Poetycko i Jazzowo”, goście będą mogli posłuchać piosenek Agnieszki Osieckiej, ubranych w jazzową nutę. Za wokal będzie odpowiedzialna Izabela Bajorek, której będą towarzyszyli wyśmienici muzycy. Sobotnią ucztę dla uszu i duszy zakończy „Wieczorne Jam Session u Starosty”, które poprowadzi Jazz Band Galicyjskich Spotkań Jazzowych.

Galicyjskie Spotkania Jazzowe – program na 07.07.2019

galicyjskie spotkania jazzowe

Natomiast w niedzielę będzie można posłuchać jazzu w dwóch miejscach. Pierwsze z nich, tak jak w sobotę, to Dwór Starostów przy ul. Kity 17. Tam o godzinie 15 rozpocznie się koncert „Jazzowo i Folkowo” w wykonaniu AMC TRIO oraz The Stano Balaš Folk Band. Co więcej, piosenki pochodzą z ich wspólnej płyty „Ad Fontes”. Natomiast w Ogrodach Baśni i Legend w Muszynie będzie można od godziny 14 wsłuchać się w piosenki zespołu Funny Fellows.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, więc zachęcamy do wzięcia udziału i sprawdzenia, czy w Waszych żyłach nie płynie jazzowa krew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *