Oferty specjalne

Urlop z dojazdem własnym – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

urlop

Polacy kochają wyjeżdżać na wakacje, coraz więcej osób decyduje się na dojazd niezależny. Na taki trend wpłynęła nie tylko światowa pandemia koronawirusa. Wcześniej wiele osób zauważyło, że podróżowanie transportem zbiorowym jest zbyt męczące. Jak przygotować sobie fajny urlop?

Każdy kto decyduje się na wakacje zorganizowane przez standardowe biuro podróży doskonale wie, że musi korzystać z transportu zbiorowego (na przykład takiego jak autokar). Podróż tego rodzaju transportem może być dość długa i niezbyt przyjemna. W przypadku podróży autokarem turyści narzekają na zbyt małą przestrzeń pomiędzy siedzeniami dla pasażerów, krótkie przerwy w trasie, problemy z korzystaniem z WC, zapach konsumowanego podczas podróży jedzenia, głośno zachowujących się współpasażerów, hałasujące dzieci. Po dotarciu do miejsca docelowego człowiek jest tak zmęczony, że może nie mieć chęci na zwiedzanie – tymczasem biuro turystyczne nie daje zbytnio odpocząć po podróży i w zasadzie od razu planuje realizację planu zwiedzania (wszystko musi być zgodnie z harmonogramem!).

Jakie korzyści daje dojazd własny?

Posiadanie własnego, na dodatek w 100% sprawnego pod względem technicznym samochodu, to szansa na europejską podróż bez żadnych ograniczeń, schematów z biur podróży, narzucania godzin wstawania i godzin posiłków, “mechanicznego” zwiedzania. Ogromną zaletą jest możliwość wyboru noclegu w domach i apartamentach wakacyjnych Interhome. Można zdecydować się na noclegi aż w 27 krajach, a każdy z nich został zweryfikowany, dzięki czemu wykluczone są przykre niespodzianki. Każdy przecież na wakacjach pragnie pełnego zadowolenia z wyjazdu – tutaj jest to po prostu zagwarantowane. Bardzo ważne jest to, że korzystając z noclegów nie trzeba obawiać się z góry narzuconego menu – każdy może samodzielnie przygotowywać swoje posiłki, zgodnie z własnymi upodobaniami kulinarnymi.

Czy własny dojazd jest wielkim wyzwaniem?

Urlop z własnym dojazdem nie będzie żadnym utrudnieniem dla osób, które kochają życie za kierownicą. Przede wszystkim podróżujący mogą w każdej chwili zatrzymać się na odpoczynek – nie trzeba się nigdzie spieszyć. Nikt nikogo nie będzie poganiał ani krytykował za to, że właśnie w danej chwili pojawiła się potrzeba przerwy w podróży. Dobrze jest jeśli w samochodzie znajduje się więcej kierowców, dzięki czemu samochód można prowadzić na zmianę. Niezwykle istotne jest wcześniejsze zbadanie stanu technicznego pojazdu i likwidacja wszelkich ewentualnych nieprawidłowości, które mogłyby zakłócić podróż. Trzeba też wiedzieć czy osoby podróżujące nie mają choroby lokomocyjnej (ta szczególnie często występuje u dzieci, bez względu na rodzaj transportu) – warto jest mieć przy sobie odpowiednie leki.

Gdzie na dłużej zatrzymać się w Europie?

Wakacyjna destynacja zależy od własnych upodobań, ale dla Polaków wakacyjny ideał stanowi przede wszystkim Chorwacja. Wynika to bajecznego wakacyjnego klimatu, przepięknej barwy morza, fantazyjnej kuchni oraz ze sposobu bycia gospodarzy, którzy bardzo lubią gościć Polaków. Za Chorwacją przemawia również ekonomia – wakacje w Chorwacji są nadal tańsze w porównaniu z innymi wakacyjnymi destynacjami. Polacy uwielbiają też Włochy – tutaj nie chodzi tylko o piękne plaże i prawdziwie rajskie wybrzeże, ale i o dostęp do kultury i sztuki. Wraca moda na Węgry i słynne Jezioro Balaton – ta destynacja wybierana jest szczególnie przez starsze pokolenia, które na przełomie lat 80/90-tych XX wieku spędzały wakacje w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *