Informacje

Ubezpieczenie sportowe – jak wybrać?

rowerzysta na drodze

Wyjazd zagraniczny nie zawsze ma charakter stricte wypoczynkowy. Wielu podróżnych udaje się w różne zakątki Europy i świata, aby oddawać się aktywności fizycznej, w tym wyczynowo uprawiając sport. Wówczas standardowa polisa turystyczna najczęściej okazuje się niewystarczająca. Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania i sfinansowania leczenia. W jaki sposób wybrać zatem korzystne ubezpieczenie sportowe na wyjazd zagraniczny?

Szeroki parasol ochronny

Przede wszystkim sportowcy powinni pomyśleć o szerszym wachlarzu ochrony. W końcu ich aktywność fizyczna zawsze wiąże się z podwyższonym ryzykiem odniesienia kontuzji, a nawet trwałego uszczerbku na zdrowiu. Należy zabezpieczyć się na taką ewentualność. Ubezpieczenie zdrowotne za granicą, podobnie jak ratownictwo medyczne to podstawa każdej dobrej polisy turystycznej. Sportowcy powinni również pomyśleć o odpowiednio wysokim ubezpieczeniu NNW. Ponadto, godną rozważenia opcją jest ubezpieczenie OC – zwłaszcza gdy chodzi o sport kontaktowy. Zresztą przy wielu typach aktywności może dojść do nieszczęśliwego uszkodzenia czyjegoś mienia.

Sport na liście objętych polisą aktywności

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe w odmienny sposób klasyfikują konkretne sporty. Ta sama aktywność fizyczna o podobnym charakterze w jednej polisie może zaliczać się do standardowych aktywności, podczas gdy w innej znajdzie się na liście sportów ekstremalnych. Przed podpisaniem umowy należy koniecznie dokładnie zapoznać się z dokumentem OWU. W ogólnych warunkach ubezpieczenia znajdą się definicje sportów objętych ochroną, a także sportów ekstremalnych, podobnie jak ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. W razie wątpliwości odnośnie interpretacji warunków, należy skonsultować się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Ochrona sprzętu sportowego

Sprzęt sportowy bywa bardzo kosztowny, zwłaszcza gdy aktywność ma charakter profesjonalny. Wielu sportowców korzysta za granicą z własnego sprzętu, co oznacza konieczność jego transportu. Niestety liniom lotniczym zdarza się zgubić bagaż, a za granicą, w nieznanej rzeczywistości i otoczeniu zdecydowanie łatwiej paść ofiarą kradzieży. Warto dmuchać na zimne – jeżeli ubezpieczony zabiera ze sobą za granicę własny sprzęt, powinien oddzielnie go ubezpieczyć na wypadek kradzieży, uszkodzenia bądź zniszczenia.

Najwygodniej przez Internet

Do rozstrzygnięcia Pozostaje kwestia, w jaki sposób znaleźć optymalne ubezpieczenie sportowe na wyjazd zagraniczny, jednocześnie nie wydając na nie majątku. Nie istnieje lepsza metoda niż zapoznanie się z jak najszerszym spektrum ofert przed podjęciem decyzji. Ubezpieczenia turystyczne, w tym ubezpieczenia dla sportowców wybierających się za granicę, najlepiej kupować przez Internet. Bardzo pomocnym narzędziem są porównywarki internetowe, na przykład bardzo popularny kalkulator – kioskpolis.pl.

Po szczegółowym wypełnieniu formularza dotyczącego wyjazdu i charakteru aktywności fizycznej, jaka będzie podejmowana w jego trakcie, klient zapoznaje się z ofertami poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób można wyfiltrować polisy spełniające kryterium odpowiedniej wysokości i zakresu ochrony, a następnie porównać ich ceny. Za polisy ubezpieczeniowe nie warto przepłacać, a rozstrzał cenowy pomiędzy nimi potrafi być naprawdę wysoki. Na końcu wybrane ubezpieczenie wystarczy kupić przez Internet.

Porównywarki internetowe nie dotyczą wyłącznie ubezpieczeń turystycznych. Nasza porównywarka zapewnia także szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych, które można znaleźć na stronie kioskpolis.pl/kalkulator-moto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *