Atrakcje

Wieża widokowa w Krynicy – ścieżka w koronach drzew

Wieża widokowa w Krynicy

Miejsce: ul. Słotwińska 51A, 33-380 Krynica-Zdrój (ok. 16 km od rynku w Muszynie)
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 9:00 – 19:00 (w sezonie jesienno-zimowym od 10:00 do 15:00)

Krynica Zdrój to miejscowość położona w Beskidzie Sądeckim, która może poszczycić się pięknymi walorami przyrodniczymi oraz wieloma atrakcjami turystycznymi. Ostatnio do atrakcji dołączyła zapierająca dech w piersiach konstrukcja – wieża widokowa w Krynicy. Prowadzi do niej ścieżka w koronach drzew. Ta fascynująca wieża jest pierwszym tego typu punktem widokowym w Polsce. Dlatego zdecydowanie warto wybrać się do Krynicy Zdroju, żeby móc podziwiać rozpościerające się z niej widoki.

Wieża widokowa w Krynicy – czym się charakteryzuje?

Nowa atrakcja Krynicy w postaci wieży widokowej, wznoszącej się w koronach drzew, powstała na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.). Wysokością (49,5 m) dorównuje 17 piętrowemu wieżowcowi. Jej długość przekracza kilometr (1030 m) i stanowi najdłuższą ścieżką w Polsce, mierzącą dwa razy więcej niż molo w Sopocie. Chcąc dotrzeć na szczyt, spotkacie po drodze 15 autorskich tablic i instalacji ścieżki edukacyjnej. Dzięki nim dowiecie się wielu ciekawych informacji na temat zasobów przyrodniczych i kulturowych Krynicy Zdroju i okolic. Ciekawostką jest, że do stworzenia siatek balustrady wykorzystano aż 65920 m specjalnej linki! Ponadto, warto wspomnieć, że konstrukcję wykonano z wyjątkowego drewna robinii akacjowej, zwanej potocznie akacją. Ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość zapewnia konstrukcji solidność i tym samym niepowtarzalne walory estetyczne. Co więcej, ścieżkę podpiera 18 wież wsporczych i 87 słupów, dzięki czemu żaden podmuch wiatru jej nie straszny.

Ponadto, w dwóch miejscach ścieżki znajdują się piętrowe elementy, dzięki czemu ścieżka stopniowo wznosi się ku górze i zapewnia nieziemskie doznania i kontakt z naturą. Poza tym, projektanci wieży widokowej w Krynicy nie zapomnieli o najmłodszych. W konstrukcji wieży uwzględnili mierzącą 60 metrów długości zjeżdżalnię, która może stanowić nie lada gratkę dla spragnionych wrażeń dzieci, jak również ich rodziców.

Sposoby dotarcia pod wieżę są dwa: można skorzystać z 6 osobowej kolejki krzesełkowej lub wejść pieszo, korzystając z utwardzonej ścieżki widokowej. Natomiast spacerując po ścieżce w koronach drzew, Wasze oczy będą cieszyć niezwykle bujne drzewostany: świerki, buki oraz jodły.
Wieża widokowa w Krynicy - jak dotrzeć

Wieża widokowa w Krynicy – atrakcje i programy

Wycieczka na wieżę widokową jest przeznaczona dla każdego, bez względu na wiek czy zamiłowanie do aktywności fizycznej. Powstały trzy programy, skierowane do konkretnych grup. Pierwsza jest dedykowana szkołom, ponieważ wieża widokowa może stanowić wspaniałe miejsce edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Minimalna liczba osób w grupie zorganizowanej musi wynosić 20 osób. Od poniedziałku do piątku przewidziano specjalne ceny: 30 zł od dziecka (w tym wjazd i zjazd kolejką). Ponadto, dla szkolnych grup stworzono specjalne warsztaty edukacyjne, rozwijające ciekawość dzieci oraz poszerzające ich wiedzę. Do wyboru są cztery programy – „Etnografia: Zapomniane miejsca, ludzie i historie”, „Mitologia słowiańska: W świecie dawnych wierzeń”, „Geologia: Czy był tu wulkan” oraz „Przyroda: Detektywi przyrody”. Każdy warsztat trwa ok. 80 minut i jest przewidziany dla dzieci w wieku 5/7-12 lat. Co więcej, wszystkie zajęcia są związane z Krynicą Zdrój i jej okolicami. Dzięki temu dzieci mogą dowiedzieć się interesujących kwestii na tematy związane z Beskidem Sądeckim.

Kolejnymi grupami, dla których przewidziano specjalne atrakcje i rabaty są rodziny oraz seniorzy. W przypadku tej pierwszej, honorowana jest Karta Dużej Rodziny. W jej ramach można spodziewać się 10% zniżki na bilety osobowe, 10% rabatu na posiłek w restauracji Słowiny Arena oraz 10% rabatu na nocleg w pensjonacie Słowiny Arena. Natomiast w przypadku seniorów działa Ogólnopolska Karta Seniora, która uprawnia do takich samych zniżek, jak Karta Dużej Rodziny. Ponadto, niewielkie nachylenie ścieżki, która prowadzi na wieżę widokową, powoduje, że mogą do niej dotrzeć wszyscy, bez względu na stan zdrowia i formę fizyczną. Co więcej, dla seniorów dodatkowym atutem położenia wieży widokowej w Krynicy jest dostępność na tym terenie wielu ośrodków uzdrowiskowych. Mogą w nich skorzystać z dostępności naturalnych wód mineralnych oraz specjalnych programów prozdrowotnych.

Dodatkowe atrakcje w okolicy wieży widokowej w Krynicy

Jeśli wybierzecie się do Krynicy, żeby przeżyć niezwykłą przygodę w koronach drzew, nie zapomnijcie odwiedzić innych atrakcji w okolicy. Do wyboru macie m.in. Pijalnie wód mineralnych, Muzeum Nikifora czy też Muzeum Zabawek, Górę Parkową oraz Jaworzynę Krynicką. Z uwagi na duży wybór, z pewnością znajdziecie coś dostosowanego do Waszych upodobań.

Informacje praktyczne

 • Na wieżę można wchodzić codziennie w godzinach 9 – 19 (w sezonie jesienno-zimowym od 10:00 do 15:00). Jednak w przypadku grup zorganizowanych i chęci wzięcia udziału w warsztatach, warto wcześniej skontaktować się z obsługą. Natomiast kwestia biletów wygląda następująco: Początkowo bilet normalny kosztował 39 zł a ulgowy 32 zł, obecnie bilet normalny kosztuje 49 zł, a ulgowy 42 zł.
 • W przypadku chęci wjazdu lub zjazdu kolejką górską do biletu normalnego należy doliczyć 18 zł (koszt biletu wyniesie 57 zł), a do ulgowego 15 zł (koszt biletu wyniesie 57 zł).
 • Jeśli chcielibyście zarówno wjechać, jak i zjechać kolejką krzesełkową, koszt biletu normalnego wyniesie 69 zł, a ulgowego 55 zł.
 • Bilety wstępu na Wieżę widokową można zakupić w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena oraz przy wejściu na Wieżę widokową (przy dużym ruchu zalecamy kupowanie biletów w dolnych kasach, przy wejściu na Wieżę trzeba niestety w tym czasie liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na zakup bilety). Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem.
 • Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 roku życia.
 • Bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłych plus 1 dziecko lub 2 dzieci do 12 r.ż.
 • Na stacji Słotwiny Arena honorowana jest Karta Dużej Rodziny i Karta Seniora.
 • W kasach można płacić kartą i gotówką.
 • Przy wejściu na wieżę przygotowane są bezpieczne i wygodne kojce, w których mogą Państwo zostawić swoje pieski.
 • Dzieci w wieku do 3 lat mają bezpłatny wstęp. Każde dziecko do 12 roku życia powinno przebywać na Wieży pod opieką osoby dorosłej.
 • Do Wieży widokowej w koronach drzew można dostać się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Dzięki stopniowemu nachyleniu między 2-6 % cała trasa drewnianej ścieżki i Wieży dostępna jest dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych kolej linowa oraz Wieża widokowa pozostają zamknięte.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.wiezawidokowa.pl/cennik-biletow/.
Wieża widokowa w Krynicy - cennik

Zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19

 • Zachowaj dystans 2 m od innych turystów. Na wycieczkę wybierz się z osobami, z którymi przebywasz na co dzień.
 • Na parkingu zakrywaj usta i nos. Skorzystaj z chusty, maseczki lub buffy, załóż także jednorazowe rękawiczki, pamiętaj o zachowaniu dystansu 2 m.
 • Najważniejsze elementy kolei krzesełkowej są regularnie dezynfekowane. Zalecamy jednak jazdę w jednorazowych rękawiczkach.
 • Na krzesełku kolei mogą podróżować maksymalnie dwie osoby na skrajnych siedziskach (wyjątkiem jest najbliższa rodzina).
 • Szlaki i ścieżka dydaktyczna nie są dezynfekowane. Po powrocie do domu umyj i zdezynfekuj ręce. Wszelkie odpady zabierz ze sobą.
 • Zachęcamy do płatności bezgotówkowych kartą, telefonem lub Blikiem. Zobaczcie instrukcję jak płacić telefonem: tutaj.
 • Czekając w kolejce, prosimy zachować bezpieczną odległość od innych oczekujących turystów.
 • Ruch turystyczny (pieszy) na ścieżce odbywa się lewą stroną, dla Państwa komfortu przygotowane zostało specjalne oznakowanie.
 • Zalecamy, aby powrót z Wieży widokowej odbywał się klatka schodową.

Wieża widokowa w Krynicy – galeria zdjęć

Wieża widokowa w Krynicy – ścieżka w koronach drzew na mapie

5 komentarze /-y

 1. Byłem na tej wieży i zrobiła na mnie duże wrażenie.

 2. Obecnie koszt biletu zwykłego to 49 zł …. przesadzili.

 3. Obecnie z wieży można podziwiać złotą Polską jesień :). Ciekawe jakie widoki czekają nas zimą 🙂

 4. Myślę, że dobrze że w końcu powstała jakaś nowa atrakcja Krynicy. Fajnie że coś nowego jest w Krynicy bo do tej pory nowościami chwaliła się tylko Muszyna (kryty kort tenisowy i lodowisko, Ogród baśni i legend, budowa ratusza na rynku w Muszynie itd).

 5. Bardzo dużo ludzi zaraz po otwarciu a widoki w sumie podobne jak z Jaworzyny Krynickiej. Fajnie , że Krynica ma kolejną atrakcje dla turystów, chociaż wstęp mógłby być tańszy (bilet normalny kosztuje obecnie 39 zł a jeżeli chcemy wyjechać i zjechać koleją krzesełkową to musimy jeszcze sporo dopłacić).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *