Atrakcje

Wieża widokowa na górze Malnik w Muszynie

Wieża widokowa na górze Malnik w Muszynie

Wieża widokowa na górze Malnik w Muszynie została oficjalnie oddana do użytku pod koniec listopada 2023 roku. Licząca 40 metrów wieża ma szansę stać się jedną z głównych atrakcji Muszyny!

Wieża wybudowana została na górze Malnik (726 m) i kosztowała ok 2,5 mln złotych (przejdź do Historia budowy wieży widokowej na górze Malnik). Umowa na budowę wieży została zawarta na początku września 2022 i zgodnie z założonym planem wieża została oddana do użytku jesienią 2023 roku.

wieża widokowa na górze Malnik w Muszynie - grudzień 2023

Wieża widokowa na górze Malnik w Muszynie wyposażona została w plansze z panoramami i opisami poszczególnych widoków. Z wieży możemy podziwiać panoramę Beskidu Sądeckiego oraz Tatr.

widok z wieży na górze Malnik w Muszynie

Zgodnie z umową, Wykonawca przygotował również na terenie inwestycji elementów małej architektury tj. ławki, stoły i stojaki rowerowe.

wejście na wieże widokową Malnik w Muszynie - ławki i stojaki na rowery

Wieża widokowa jest kolejną z atrakcji Muszyny, które zostały otwarte dla turystów jesienią 2023 roku. Przypominamy, że 30 września 2023 roku nastąpiło uroczyste otwarcie odrestaurowanego zamku na górze Baszta w Muszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *