Atrakcje

Pijalnia sezonowa Anna

Pijalnia sezonowa Anna w Muszynie

Adres: ul. Jasna, Muszyna
Godziny otwarcia: czynne cały rok, głównie w sezonie wiosenno-letnim

Muszyna to jedna z miejscowości Doliny Popradu, obfitująca w cenne źródła wód mineralnych. Znajdują się one w różnych punktach miejscowości, dlatego każdy znajdzie pijalnie, która odpowiada mu najbardziej. Jednym z takich źródełek jest pijalnia sezonowa Anna, która jest czynna głównie w sezonie wiosenno-letnim.

Okres ten jest idealnym momentem na korzystanie z leczniczych właściwości bijących tam wód. W trakcie pieszych czy rowerowych wycieczek po okolicy, warto zatrzymać się w pijalni i nawodnić organizm oraz wzbogacić go o cenne minerały. Warto zaznaczyć, że woda jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, w nieograniczonych ilościach. W związku z tym, kiedy będziecie w okolicy, odwiedźcie pijalnię sezonową Anna i skorzystajcie z tego naturalnego skarbu Muszyny.

Pijalnia sezonowa Anna

Przy ul. Jasnej w Muszynie, naprzeciwko przystanku kolejowego Muszyna-Zdrój, w malowniczej okolicy nad brzegiem potoku Muszynka, znajduje się pijalnia sezonowa Anna. Już od 1958 roku, kiedy to dokonano w tym miejscu odwiertu o głębokości 12 m, mieszkańcy miejscowości, jak również spragnieni turyści, mogą korzystać z dobroczynnych zasobów tego źródła. Pijalnia została wybudowana w formie altany, na miejscu zniszczonego w czasie poważnej powodzi źródła “Przy Targowicy”. Nazwa pijalni pochodzi od imienia kierowniczki Laboratorium Balneochemicznego “BalneoProjekt” w Warszawie, dr Anny Jarockiej, która była wieloletnią opiekunką opisywanego źródła.

Woda lecznicza z Pijalni Anna

Pijalnia Sezonowa Anna w Muszynie

Woda w Pijalni Anna, którą można pobierać bezpłatnie, jest uznawana za najsmaczniejszą wodę mineralną w okolicy. Jest to szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowa, żelazista o mineralizacji prawie 1700 mg/dm3. Co więcej, dzięki wysokiej zawartości rozpuszczonego dwutlenku węgla oraz pozostałym minerałom, woda posiada wysokie walory smakowe – jest wyrazista, a zarazem orzeźwiająca. Poza tym, posiada także cenne właściwości lecznicze, co jest jej dodatkowym atutem i zachęca do korzystania z zasobów źródła. Może działać przeciwzapalnie, antyalergiczne oraz alkalizująco na nasz organizm. Ponadto, może działać zbawiennie dla osób, zmagających się z chorobami układu pokarmowego oraz dróg moczowych. Podobnie, jak w przypadku innych naturalnych sposobów wspomagania stanu fizycznego organizmu, zaleca się regularne korzystanie z wody mineralnej Pijalni Anna.

Pijalnia sezonowa Anna – galeria zdjęć

Pijalnia sezonowa Anna na mapie

Jeden komentarz

  1. Fajna pijalnia blisko rzeki Poprad i przystanku PKP. Po drugiej strony rzeki jest darmowy parking więc można tutaj spokojnie dojść pieszo poprzez most na Popradzie. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *