Atrakcje

Pijalnia sezonowa Anna

Pijalnia sezonowa Anna w Muszynie

Adres: ul. Jasna, Muszyna
Godziny otwarcia: czynne cały rok, głównie w sezonie wiosenno-letnim

Muszyna to jedna z miejscowości Doliny Popradu, obfitująca w cenne źródła wód mineralnych. Znajdują się one w różnych punktach miejscowości, dlatego każdy znajdzie pijalnie, która odpowiada mu najbardziej. Jednym z takich źródełek jest pijalnia sezonowa Anna, która jest czynna głównie w sezonie wiosenno-letnim.

Okres ten jest idealnym momentem na korzystanie z leczniczych właściwości bijących tam wód. W trakcie pieszych czy rowerowych wycieczek po okolicy, warto zatrzymać się w pijalni i nawodnić organizm oraz wzbogacić go o cenne minerały. Warto zaznaczyć, że woda jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich, w nieograniczonych ilościach. W związku z tym, kiedy będziecie w okolicy, odwiedźcie pijalnię sezonową Anna i skorzystajcie z tego naturalnego skarbu Muszyny.

Pijalnia sezonowa Anna

Przy ul. Jasnej w Muszynie, naprzeciwko przystanku kolejowego Muszyna-Zdrój, w malowniczej okolicy nad brzegiem potoku Muszynka, znajduje się pijalnia sezonowa Anna. Już od 1958 roku, kiedy to dokonano w tym miejscu odwiertu o głębokości 12 m, mieszkańcy miejscowości, jak również spragnieni turyści, mogą korzystać z dobroczynnych zasobów tego źródła. Pijalnia została wybudowana w formie altany, na miejscu zniszczonego w czasie poważnej powodzi źródła “Przy Targowicy”. Nazwa pijalni pochodzi od imienia kierowniczki Laboratorium Balneochemicznego “BalneoProjekt” w Warszawie, dr Anny Jarockiej, która była wieloletnią opiekunką opisywanego źródła.

Woda lecznicza z Pijalni Anna

Pijalnia Sezonowa Anna w Muszynie

Woda w Pijalni Anna, którą można pobierać bezpłatnie, jest uznawana za najsmaczniejszą wodę mineralną w okolicy. Jest to szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowa, żelazista o mineralizacji prawie 1700 mg/dm3. Co więcej, dzięki wysokiej zawartości rozpuszczonego dwutlenku węgla oraz pozostałym minerałom, woda posiada wysokie walory smakowe – jest wyrazista, a zarazem orzeźwiająca. Poza tym, posiada także cenne właściwości lecznicze, co jest jej dodatkowym atutem i zachęca do korzystania z zasobów źródła. Może działać przeciwzapalnie, antyalergiczne oraz alkalizująco na nasz organizm. Ponadto, może działać zbawiennie dla osób, zmagających się z chorobami układu pokarmowego oraz dróg moczowych. Podobnie, jak w przypadku innych naturalnych sposobów wspomagania stanu fizycznego organizmu, zaleca się regularne korzystanie z wody mineralnej Pijalni Anna.

Pijalnia sezonowa Anna – galeria zdjęć

Pijalnia sezonowa Anna na mapie

Jeden komentarz

  1. Fajna pijalnia blisko rzeki Poprad i przystanku PKP. Po drugiej strony rzeki jest darmowy parking więc można tutaj spokojnie dojść pieszo poprzez most na Popradzie. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *