Atrakcje

Pijalnia Cechini w Muszynie

Pijalnia Cechini Muszyna

Adres: Pijalnia Cechini, ul. Zazamcze 23, 33-370 Muszyna
Czynne: pon – pt 7:00 – 15:00, sb – 7:00 – 13:00

Dla wielu osób Beskid Sądecki, a w tym Muszyna, kojarzy się w głównej mierze z pijalniami wód mineralnych oraz sanatoriami uzdrowiskowymi. Woda mineralna jest jednym z najcenniejszych zasobów mineralnych tych okolic. Jedną z wielu pijalni wód mineralnych położonych na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna jest Pijalnia Cechini.

Pijalnia Cechini – podstawowe informacje

Nazwa pijalni pochodzi od nazwiska jej właścicieli – Józefa i Stanisława Cechini. Poza pijalnią, posiadają oni również rozlewnię wody mineralnej. W Pijalni Cechini możemy napić się wody pochodzącej z dwóch źródeł – Józef i Stanisław. Wody te różnią się nasyceniem składników mineralnych, więc warto spróbować obu rodzajów wód. Co więcej, jeśli zaopatrzycie się we własne naczynie, woda jest dostępna za darmo.

Pijalnia Cechini – właściwości lecznicze wód

Wydobywana z głębokich warstw ziemi woda ze źródeł Józef i Stanisław stanowi źródło cennych dla organizmu składników, w tym wapnia, magnezu i potasu. Woda w ujęciu Józef pochodzi z odwiertu o głębokości 142 m i jest w 0,19% szczawą wodorowęglanowo-wapniowo-magnezową. Sezonowo, wody z ujęcia Józef możecie się napić w altance, nieopodal pijalni. Natomiast ujęcie Stanisław znajduje się obok pijalni Cechini, a woda jest tam wydobywana z głębokości 150 m. Jest to w 0,33% szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-żelazistą.

mineralizacja wody Józef i Stanisław

Wody z obu ujęć, ze względu na swoje właściwości, są polecane w walce z wieloma schorzeniami. Pomagają w uzupełnianiu niedoborów magnezu i wapnia, a także w profilaktyce nadciśnienia tętniczego. Ponadto, mineralne wody z ujęć Pijalni Cechini, mogą pomóc na chroniczne schorzenia dróg moczowych, niwelują biegunki i stany zapalne przewodu pokarmowego. Co więcej, również przy antybiotykoterapiach, warto korzystać z dobroczynnych właściwości tych wód.

Będąc w okolicy lub planując wypoczynek w Muszynie, uwzględnijcie wizytę w obfitującym w drogocenne wody miejscu, jakim jest Pijalnia Cechini. Woda z ujęć Stanisław i Józef wspaniale orzeźwia, uzupełnia niedobory minerałów, a także niweluje uczucie zmęczenia. Każdy, bez względu na wiek, powinien jej spróbować i przekonać się na własnej skórze, jaki dobroczynny wpływ ma na organizm człowieka.

Pijalnia Cechini w Muszynie na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *