Atrakcje

Park Zdrojowy Baszta

Park Zdrojowy Baszta

Projektem zagospodarowania terenów zielonych Muszyny objęto obszar ok. 12 ha w centralnej części miasteczka, tj. w widłach Popradu, Szczawnika i Muszynki w strefie B uzdrowiska. W ten sposób powstały cudowne zakątki dla aktywnego wypoczynku dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów.

Park Zdrojowy Baszta to taka sportowo-rekreacyjna perełka Muszyny. Sekcja siłowni ma powierzchnię około 200 metrów kwadratowych, na niej zaś architekci umieścili przyrządy do ćwiczeń, dzięki czemu turyści oraz mieszkańcy odwiedzający to miejsce, mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Przyrządy opierają się głównie na ćwiczeniach z własnym ciężarem ciała. Przy każdym zestawie do ćwiczeń umieszczono też tablicę instruującą o ćwiczeniach ogólnorozwojowych, jakie można na nim wykonywać.

Park jest taką ścieżką zdrowia na świeżym, górskim powietrzu, którą koniecznie trzeba odwiedzić. To idealne miejsce nie tylko dla samotnych turystów czy biegaczy, ale również całych rodzin i grup. W parku jest także duże boisko do gier zespołowych.

A gdy wysiłek i dobra zabawa zmęczą nas już odpowiednio, ku ukojeniu zapraszamy do skosztowania wód mineralnych, by uzupełnić braki mikroelementów w organizmie. W północnej części parku mieści się wspólna, nieodpłatna pijania wody mineralnej „Józef”. Z wnętrza ziemi wybija tutaj źródło 0,19% szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowej. Szczególnie poleca się ten rodzaj wody mineralnej ludziom ceniącym zdrowy i aktywny tryb życia, którzy czerpią z niego całymi garściami i potrzebują energii do swego żywiołowego bytu.

Przez park wiedzie również ścieżka rekreacyjna kolarska, która łączy się z zielonym szlakiem na najwyższy i bardzo widokowy szczyt wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego – Jaworzynę Krynicką.

W lecie, w słoneczne dni można upajać się kąpielami słonecznymi na plażach po obu stronach kaskad wodnych na potoku Szczawnik. Bogactwo tutejszej fauny i flory można również podziwiać z przewieszonych nad potokiem kładek. Uzupełnieniem infrastruktury parku są trzy stylowe altany wypoczynkowe oraz plac seniora.

Park Zdrojowy Baszta na zdjęciach

Park Zdrojowy Baszta na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *