Atrakcje

Park Zdrojowy Baszta – Park Rodzinny

Park Zdrojowy Baszta

Projektem zagospodarowania terenów zielonych Muszyny objęto obszar ok. 12 ha w centralnej części miasteczka, tj. w widłach Popradu, Szczawnika i Muszynki w strefie B uzdrowiska (ul. Zielona, obok Zamku w Muszynie). W ten sposób powstały cudowne zakątki dla aktywnego wypoczynku dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Park Zdrojowy Baszta – Park Rodzinny to atrakcja ogólnodostępna i bezpłatna!

W kwietniu 2023 rozpoczęto prace, które miały na celu podniesienie atrakcyjności Parku Zdrojowego przy ul. Zielonej (obok potoku Szczawnik) poprzez poszerzenie atrakcji między innymi o duży plac zabaw dla dzieci i tor do jazdy na rowerach i rolkach. Wiosną 2024 roku nowe atrakcje zostały oddane do użytku i obecnie Park ten jest parkiem rodzinnej rozrywki (zobacz Wielkie otwarcie Rodzinnego Parku Rekreacji w Muszynie).

W 2024 roku oferta Parku została poszerzona o pumptrack (specjalny tor wyczynowy do jazdy na rowerach, rolkach i deskorolkach), ścianki wspinaczkowe oraz duży plac zabaw dla dzieci z dużą liczbą atrakcji dla najmłodszych. Teraz Park Zdrojowy Baszta nazywany jest już Parkiem Rodzinnym.

Park Zdrojowy Baszta (Park Rodzinny) to taka sportowo-rekreacyjna perełka Muszyny. W jednej z części Parku znajdują się siłownie zewnętrzne z przyrządami do ćwiczeń, dzięki czemu turyści oraz mieszkańcy odwiedzający to miejsce, mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Przyrządy opierają się głównie na ćwiczeniach z własnym ciężarem ciała. Przy każdym zestawie do ćwiczeń umieszczono też tablicę instruującą o ćwiczeniach ogólnorozwojowych, jakie można na nim wykonywać.

Park jest taką ścieżką zdrowia na świeżym, górskim powietrzu, którą koniecznie trzeba odwiedzić. To idealne miejsce nie tylko dla samotnych turystów czy biegaczy, ale również całych rodzin i grup. W Parku jest także duże boisko do gier zespołowych.

A gdy wysiłek i dobra zabawa zmęczą nas już odpowiednio, ku ukojeniu zapraszamy do skosztowania wód mineralnych, by uzupełnić braki mikroelementów w organizmie. W północnej części parku mieści się wspólna, nieodpłatna pijania wody mineralnej „Józef”. Z wnętrza ziemi wybija tutaj źródło 0,19% szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowej. Szczególnie poleca się ten rodzaj wody mineralnej ludziom ceniącym zdrowy i aktywny tryb życia, którzy czerpią z niego całymi garściami i potrzebują energii do swego żywiołowego bytu.

Przez park wiedzie również ścieżka rowerowa, która łączy się z zielonym szlakiem na najwyższy i bardzo widokowy szczyt wschodniego pasma Beskidu Sądeckiego – Jaworzynę Krynicką.

W lecie, w słoneczne dni można upajać się kąpielami słonecznymi na plażach po obu stronach kaskad wodnych na potoku Szczawnik. Bogactwo tutejszej fauny i flory można również podziwiać z przewieszonych nad potokiem kładek. Uzupełnieniem infrastruktury parku są stylowe altany wypoczynkowe oraz plac seniora.

Park Zdrojowy Baszta na zdjęciach – rok 2018

Park Zdrojowy Baszta – Park Rodzinny na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *