Atrakcje

Ogrody sensoryczne i Ogrody Baśni i Legend w Muszynie

Ogrody Zmysłów - Muszyna

Adres: Park Zdrojowy Zapopradzie, Aleja Zdrojowa, Muszyna
Godziny otwarcia: czynne całą dobę

Ogrody sensoryczne (ogrody zmysłów) w Muszynie to jedna z wielu inwestycji współfinansowanych z Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Budowa ogrodów to kolejny z wielu kroków mających na celu przyciągnięcie jeszcze większej ilości turystów do naszego miasta.

Ogrody utworzone zostały na łąkach nad Aleją Zdrojową, nad Sanatorium Uzdrowiskowym KORONA. Inwestycja ta poza funkcjami rekreacyjnymi ma pełnić również funkcje terapii i nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

UDOGODNIENIA: Ogrody zmysłów przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu również rodziny z małymi dziećmi (w wózkach) mogą je zwiedzać.

ZWIEDZANIE I WEJŚCIA DO OGRODÓW: Muszyńskie ogrody zmysłów można zwiedzać bezpłatnie a wejście do ogrodów możliwe jest zarówno od strony Sanatorium Korona (wejście przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub mam z małymi dziećmi w wózkach), jak i również od strony Pijalni Antoni (wejście schodami).

CIEKAWOSTKI:
– Ogród Zdrowia wyposażony jest w urządzenia do ćwiczeń, a w ogrodzie wzrokowym dodatkową atrakcją jest ponad 11 metrowa wieża widokowa.
– Przed wejściem do każdego z ogrodów umieszczona jest tablica informacyjna (informacje napisane są pismem Brajla oraz w języku polskim, słowackim i angielskim) prezentująca opis ogrodu i roślin które w nim się znajdują.
– Wiosną 2019 roku pod wieżą widokową oddano do użytku Pawilon Muzyczny gdzie odbywają się koncerty, dostępna jest tam również kawiarnia (z kawą, herbatą, ciastami). Również wiosną 2019 roku otwarto Ogród Baśni i Legend w którym dowiemy się nieco więcej o świecie muszyńskich baśni i legend (znajduje się tam m.in. chatka czarownicy, która została stracona w XVIII wieku na muszyńskim rynku).

Ogrody zmysłów (ogrody sensoryczne) podzielone są na kilka stref

OGRÓD ZDROWIA

ogród zdrowia

OGRÓD DŹWIĘKU

ogród dźwięku

OGRÓD DOTYKOWY

ogród dotykowy

OGRÓD ZAPACHOWY

ogród zapachowy

OGRÓD SMAKOWY

ogród smakowy

OGRÓD WZROKOWY

ogród wzrokowy

PAWILON MUZYCZNY (KAWIARNIA)

Pawilon Muzyczny (kawiarnia) w Ogrodach sensorycznych

OGRÓD BAŚNI I LEGEND

Ogród Baśni i Legend w Muszynie

Ogrody sensoryczne na zdjęciach

OGRODY SENSORYCZNE (ZMYSŁÓW) LATEM (Fot. Arch. UMiGU Muszyna):

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

OGRODY SENSORYCZNE (ZMYSŁÓW) JESIENIĄ:

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

OGRODY SENSORYCZNE (ZMYSŁÓW) ZIMĄ:

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Ogrody sensoryczne (zmysłów) i Ogrody Baśni i Legend na mapie

3 komentarze /-y

  1. Ogrody sensoryczne zwane ogrodami zmysłów! Mają bardzo pozytywny wpływ na odbiorcę! Warto również wiedzieć, jakie rośliny powinny się w takim ogrodzie znaleźć oraz co oddziałuje tak naprawdę na człowieka.:)
    Nie może zabraknąć znaczników oraz napisów w języku Braille’a!

  2. Od tego roku Ogrody zostały rozbudowane o Pawilon muzyczny (kawiarnię) oraz Ogród Baśni i Legend dzięki czemu są jeszcze atrakcyjniejsze. Polecam tę atrakcję każdemu odwiedzającemu Muszynę.

  3. Do takich miejsc wraca się pamięcią niezwykle często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *