Atrakcje

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Muzeum zabawek w Krynicy-Zdroju

Miejsce: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 2, 33-380 Krynica-Zdrój (ok. 12 km od rynku w Muszynie)
Godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela w godz. 10:00 – 18:00

Jeśli drzemie w Was dziecko i chcielibyście je obudzić i wrócić, chociaż na chwilę, do młodzieńczych lat, jest na to sposób! Wystarczy, że odwiedzicie Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju i będziecie znów mogli poczuć dziecięcą radość. Co więcej, wizyta w Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju jest idealnym sposobem na spędzenie czasu ze swoimi pociechami. Dzięki cofnięciu się o kilkadziesiąt lat, najmłodsi mają szansę dowiedzenia się, jakimi zabawkami bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie.

Historia Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju

Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju jest stosunkowo młode, bo powstało w 2010 roku. Jednak istnieje ono, jako filia muzeum w Kudowie Zdroju, które funkcjonuje już od 2002 r. Co więcej, najważniejsze jest to, jakie eksponaty się w nim znajdują i z jakich pobudek powstało.

Założycielami Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju jest małżeństwo, które zdecydowało się kontynuować rodzinną tradycję i udostępnić dla ludzi z całej Polski, jak również świata, wspaniałe dziedzictwo kulturowe w postaci zabawek. W opisywanym muzeum znajduje się ponad trzy tysiące eksponatów, co robi na odwiedzających ogromne wrażenie. Ponadto, wiek zabawek jest przeróżny. Znajdziecie tam przedmioty, którymi bawiono się już w czasach starożytnych. Natomiast najmłodsze z nich pochodzą z lat 80 XX wieku. Przekrój zabawek jest bardzo duży: od klocków, zwierzątek, zabawek drewnianych, blaszanych, optycznych, przez lalki, teatrzyki domowe i przeróżne figurki, po zabawki, które w latach swojej świetności można było widzieć na ekranach telewizyjnych i kinowych. Poza tym, w Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju znajduje się w pełni wyposażona sala lekcyjna sprzed 50 lat. Co więcej, ogromną zaletą tego miejsca jest fakt, że z roku na rok liczba eksponatów się powiększa. W związku z tym, warto odwiedzić Muzeum Zabawek kilkakrotnie.

Muzeum Zabawek Krynica Zdrój – atrakcje

Misją założycieli Muzeum Zabawek jest szerzenie historii, kultury i obyczajów z dawnych lat. Czyniąc to za pomocą zabawek, taka dawka wiedzy staje się przystępna nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Co więcej, w muzeum organizowane są wystawy tematyczne oraz wydarzenia, dzięki którym możecie dowiedzieć się jeszcze więcej w bardzo przystępny sposób.

Warto również podkreślić, że opisywane muzeum zostało wyróżnione przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A ponadto, reprezentowało Polskę podczas światowego kongresu muzeów w Stambule.

Na stronie Muzeum Zabawek znajdziecie galerię zdjęć, która wstępnie przybliży Wam eksponaty z dawnych lat. Co więcej, wybierając się do muzeum, warto skorzystać z innych atrakcji w okolicy.

Dzieci zwiedzają muzeum wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Natomiast grupy zorganizowane po uprzedniej rezerwacji może oprowadzić przewodnik w formie lekcji muzealnej. Niesie to z pewnością za sobą dodatkowe korzyści edukacyjne. Czas oprowadzania to ok. 1 godziny.

Muzeum zabawek w Krynicy na mapie

Jeden komentarz

  1. Fajnie przypomnieć sobie dzieciństwo i powspominać przy okazji stare czasy… Warto odwiedzić to miejsce. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *