Atrakcje

Magiczne Ogrody (Ogrody Miłości lub Ogrody Tematyczne) i mini zoo

Magiczne Ogrody z wolierami z ptakami w Muszynie

Malownicza dolina Popradu wraz z miastem uzdrowiskowym Muszyna w Beskidzie Sądeckim cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów. Dzieje się to za sprawą licznych atrakcji i pomysłów na każdego rodzaju wypoczynek – zarówno ten aktywny, jak i bardziej spokojny, „leniwy”.

Szykując się na pobyt w Muszynie warto zabrać ze sobą wygodne buty, w których przemierzyć można wiele ścieżek spacerowych, m.in. w działających już prężnie Ogrodach sensorycznych, czy też w Ogrodach Biblijnych. Ale to jeszcze nie wszystko!

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych, gdzie można pospacerować i miło spędzić jest strefa wypoczynkowo – rekreacyjna przy Al. Zdrojowej (zobacz: Budowa strefy wypoczynkowo–rekreacyjnej w Parku Zapopradzie), zwana Magicznymi Ogrodami (Ogrodami Miłości lub Ogrodami Tematycznymi). Jest to strefa dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

Najważniejsze informacje o Magicznych Ogrodach… czyli gdzie i za ile

Magiczne Ogrody położone są w dzielnicy uzdrowiskowej Muszyny (Aleja Zdrojowa, Zapopradzie) za Pijalnią Antoni. Jest to kolejna z atrakcji Muszyny dostępna dla wszystkich BEZPŁATNIE.

Magiczne Ogrody mają powierzchnię ponad 27 tys. m2 na której usytuowane są posągi z piaskowca przypominające bogów greckich oraz muzy i pory roku a także stawy rekreacyjne i alejki spacerowe. Otoczone roślinnością alejki znajdujące się w magicznych ogrodach wraz z elementami małej architektury (np. ławkami, koszami, figurami) są idealnym miejscem na spacery i odpoczynek.

Ogrody otwarte są przez całą dobę, warto więc je również odwiedzić wieczorową lub nocną porą – wówczas oświetlenie nadaje im dodatkowego uroku i wyjątkowego klimatu.

Przechadzając się ścieżkami można odwiedzić 4 ogrody tematyczne: skalny, nowoczesny, antyczny i francuski. Ich indywidualny charakter z całą pewnością ucieszy oko każdego.

Żywe Ogrody – mini zoo w Muszynie

Oczywiście na terenie Magicznych Ogrodów nie mogło zabraknąć zwierząt. Jeszcze przed stawami możemy podziwiać białe daniele. Docierając do stawów można zobaczyć i nakarmić rybki, kaczki oraz łabędzie (karmę można nabyć w automacie usytuowanym przy stawie). W dalszej części ogrodów znajdują się woliery z ptakami pochodzącymi z różnych stron świata (22 gatunki egzotycznych ptaków), wiewiórki amerykańskie oraz alpaki.

mini zoo w Muszynie - klatki z ptakami

W ogrodach podziwiać można następujące ptaki: kukaburę chichotliwą, pawia białego, czarnoskrzydłego, indyjskiego, żurawia mandżurskiego, świstuna chilijskiego, kaczki karolinkę i mandarynkę, mandarynkę białą, bażanta złocistego, srebrzystego, diamentowego, amazonkę niebieskoczelną, aleksandrettę większą, chińską, gęś tybetańską, łabędzia czarnego. Umieszczone przy nich tablice charakteryzują krótko każdy rodzaj ptaka, jego występowanie i związane z nim ciekawe fakty – warto więc się przy nich zatrzymać na dłużej.

mini zoo w Muszynie - stawy z ptakami

Muszyna w ostatnim czasie nie bez powodów nazywana jest miastem ogrodów. To właśnie tutaj można wypocząć na łonie natury, przy dźwięku śpiewu ptaków, daleko od zgiełku i pędu dnia codziennego.

PARKING
Zwiedzający Magiczny Ogród (Ogród Miłości) mogą skorzystać z parkingu położonego za mostem na Zapopradziu (obok basenów i Restauracji Zapopradzie) lub też z parkingu położonego za Pijalnią Antoni (ok 200-300 m. za Pijalnią).

Magiczne Ogrody (Ogrody Miłości lub Ogrody Tematyczne) na zdjęciach

Magiczny Ogród (Ogród Miłości) - Pijalnia Antoni - wejscie do Ogrodów
Magiczny Ogród (Ogród Miłości) - zdj01
Magiczny Ogród (Ogród Miłości) - zdj02
Magiczny Ogród (Ogród Miłości) - zdj03
Magiczne Ogrody w Muszynie - zdjęcie
Magiczne Ogrody w Muszynie - klatki z ptakami
Magiczny Ogród (Ogród Miłości) - zdj07
Magiczne Ogrody w Muszynie - stawy

Magiczne Ogrody (Ogrody Miłości lub Ogrody Tematyczne) na mapie

Jeden komentarz

  1. Po wybudowaniu strefy wypoczynkowo-rekreacyjnej (prace trwają) będzie tam jeszcze ładniej. Bardzo ciekawy jestem tych wolierów z ptakami ozdobnymi które tam powstaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *