Atrakcje

Boże Narodzenie i Sylwester w Muszynie

Poprad - rzeka zimą

Beskid Sądecki to skupisko znanych miejscowości uzdrowiskowych – Muszyna, Krynica-Zdrój, Żegiestów czy Piwniczna-Zdrój. Przyciągają one turystów o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią mają do zaoferowania przepiękne krajobrazy, uzdrowiska oraz wspaniale położone szlaki piesze i rowerowe, ciągnące się wzdłuż doliny Popradu. Jednak zimą również warto wybrać się w te okolice. W szczególności z zamiarem spędzenia tutaj Bożego Narodzenia i wzięcia udziału w zabawie sylwestrowej. Ponadto miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z wielu okolicznych stoków narciarskich. A zatem, co oferuje turystom Beskid Sądecki, w tym Muszyna, w Boże Narodzenie i ostatnie dni mijającego roku?

Boże Narodzenie w Muszynie

Muszyna i jej okolice to idealne miejsce dla turystów spragnionych odpoczynku z dala od zgiełku dużego miasta. Z pewnością nie będą oni narzekać na nudę, bowiem do ich dyspozycji jest wiele zimowych atrakcji. Jedną z nich jest lodowisko Zapopradzie, znajdujące się przy Alei Zdrojowej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym im. Waldemara Serwińskiego. Można z niego korzystać każdego dnia, co sprawia, że wyjazd świąteczny spędzony w Muszynie będzie wypełniony po brzegi. Kolejną atrakcją, która przyciąga amatorów sportów zimowych, jest położona w Krynicy stacja narciarska Jaworzyna Krynicka ze wspaniałą kolej gondolową, nowoczesnymi wyciągami oraz profesjonalnie przygotowanymi tras narciarskimi o długości ponad 12 km.

Po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu możecie skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej Muszyny. Zarówno w okolicy stoków, jak również w centrum Muszyny swoimi specjałami zapraszają gości restauracje i kawiarnie czynne od świtu do nocy. Warto spróbować regionalnych potraw i zrelaksować się przy rozgrzewających napojach.

Wiele miejsc noclegowych, hoteli, willi czy pensjonatów oferuje swoim gościom specjalne świąteczne lub świąteczno-noworoczne pakiety, w których skład wchodzi zazwyczaj nocleg, klimatyczna i tradycyjna kolacja wigilijna oraz wspaniałe, świąteczne posiłki w pierwszym i drugim dniu świąt.

Wieczorami możecie również przespacerować się pięknie przystrojonymi ulicami Muszyny, dzięki czemu wprawicie się w iście świąteczny i noworoczny nastrój. Będzie to czas na odetchnięcie po całym dniu, jak również napawanie się pięknem migocących światełek. Taka świąteczna sceneria może stanowić wspaniały klimat dla rodzin, zakochanych par czy grup przyjaciół.

Sylwester i Nowy Rok w Muszynie

Natomiast jeśli zdecydujecie się zostać w Muszynie lub jej okolicach kilka dni dłużej, możecie skorzystać z bogatej oferty sylwestrowej. W większości hoteli czy apartamentów organizowane są zabawy sylwestrowe, najczęściej okraszone widowiskowym pokazem sztucznych ogni o północy oraz muzyką na żywo. Co więcej, Nowy Rok przywitacie w pięknym miejscu, rozkoszując się wykwintnym świątecznym śniadaniem. Natomiast jeśli nie jesteście fanami zabaw tanecznych, możecie skorzystać z innych atrakcji sylwestrowych. Ciekawą opcją jest wybranie się na kulig po zaśnieżonych okolicznych drogach, którego zwieńczenie może stanowić ognisko, dodające tej jedynej w swoim rodzaju nocy niezwykłego klimatu. Możecie również spędzić sylwestra na stoku narciarskim. Czy wyobrażacie sobie powitanie nowego roku pod rozgwieżdżonym niebem, szusując po równych połaciach śniegu?

Jak widzicie, Muszyna oraz okoliczne miejscowości mają wiele do zaoferowania. Wbrew pozorom, oferta atrakcji jest szeroka nie tylko latem. Wachlarz miejsc do zobaczenia oraz aktywności, którymi można wypełnić wolny czas, jest równie szeroki zimą. Co więcej czas spędzony w Muszynie wpłynie pozytywnie nie tylko na Wasze samopoczucie, ale również zdrowie. Świeże górskie powietrze, wspaniałe krajobrazy i korzystanie z okolicznych atrakcji pozwolą Wam odpocząć i nabrać sił na Nowy Rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *