Atrakcje Atrakcje na Słowacji

Szczyrbskie Jezioro – Štrbské Pleso

Odległość z Muszyny: 102 km
Szczyrbskie Jezioro - zdjęcie

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Słowacji, warte odwiedzenia o każdej porze roku. Ze względu na swoje piękne położenie u podnóża Tatr Wysokich (prawie 1350 m n.p.m.) jest ono od lat nie tylko niezwykle cenionym ośrodkiem sportów zimowych (wspaniałe trasy narciarskie, trasy biegowe oraz kompleks skoczni narciarskich) ale również miejscem wypoczynku turystów ze Słowacji, Polski, Niemiec czy Rosji.

Jest to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej. Wspaniałe widoki i komfortowa baza noclegowa sprawiają, że z roku na rok przybywa chętnych do odwiedzania tego miejsca.

Polecamy spacer dookoła jeziora, spokojnym tempem zajmie to maksymalnie godzinkę. Po drodze podziwiać możemy kompleks skoczni narciarskich oraz wejść na najnowszą atrakcję tego regionu – wieżę widokową Tatras Tower o wysokości 53 m.!!! Wieża ta ma kształt nachylonej hiperboloidy (nachylenie 15°) a koszt wejścia na wieżę to 13 € (wejście i maksymalnie 2 godzinny pobyt na wieży) dla osób dorosłych i 9 € dla dzieci. Z wieży można zjechać 61-metrową zjeżdżalnią, należy jednak pamiętać ze zjazd kosztuje 3 € (nie jest wliczony w cenę biletu na wieżę!). Więcej informacji o Tatras Tower na stronie tatrastower.pl/o-wiezy

Tatras Tower Szczyrbskie Jezioro
Zdjęcie pobrano z tatrastower.pl

Szczyrbskie Jezioro to również doskonała baza wypadowa na tatrzańskie szlaki oraz do Popradzkiego Stawu.

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) – parkingi

Ceny parkingów wokół Szczyrbskiego Jeziora wahają się w granicach od 2 euro (za godzinę) do 10 euro (za dzień).

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) – galeria zdjęć

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) na mapie

3 komentarze /-y

  1. Super atrakcja i całkiem blisko Muszyny. Doradzałabym jednak przestrzegać ograniczeń prędkości na Słowacji ze względu na wysokie mandaty.

  2. Moje ulubione miejsce na Słowacji. Cała okolica i trasa pod tatrami urzeka pięknem.

  3. Byłem tam i naprawdę polecam. Przy jeziorze wybudowane są bardzo ładne hotele, jeden z nich był nawet z takim przeszklonym basenem z którego jest widok na całe jezioro, skocznię i Tatry. Polecam to miejsce każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *