Atrakcje Atrakcje na Słowacji

Ścieżka w koronach drzew (Chodník korunami stromov) Bachledka

Odległość z Muszyny: 77 km
Ścieżka w koronach drzew - Słowacja

29 września 2017 odbędzie się uroczyste otwarcie Ścieżki w koronach drzew (Chodník korunami stromov) Bachledka w miejscowości Zdziar, zaledwie 77 km od Muszyny.

 

Ścieżka w koronach drzew położona jest w Dolinie Bachledzkiej (zjazd z głównej drogi pomiędzy Zdziarem i Kotliną Tatrzańską) – jadąc samochodem należy kierować się znakami kierującymi do ośrodka BACHLEDKA Ski&Sun. Z bezpłatnego parkingu który znajduje się W Dolinie Bachledzkiej do ścieżki w koronach drzew można dojechać kolejką linową lub dojść pieszo (2 km pod górę).

 

Trasa ma ponad 600 m długości, prowadzi koronami drzew i znajdują się na niej liczne przystanki edukacyjne dzięki którym poznajemy miejscową florą i fauną oraz niezwykłe zakątki adrenalinowe (przeźroczyste przejścia). Na końcu ścieżki znajduje się wspaniała wieża widokowa położona na wysokości 32 metrów! z której można podziwiać uroki Tatr i Pienin. Na wieży widokowej znajduje się sucha zjeżdżalnia o długości 61 metrów, która pozwala skrócić drogę w dół :).
Ścieżka w koronach drzew - projekt

Godziny otwarcia

 • wrzesień – 9:00–18:00
 • październik, listopad – 9:30–16:00
 • grudzień, styczeń, luty 9:00–16:00
 • zamknięte – od 6 do 19 listopada 2017

Cennik

Ścieżka w koronach drzew (euro) Jednokierunkowa kolejka linowa (euro) Dwukierunkowa kolejka linowa (euro)
Dorosły 8,00 6,00 7,00
Dzieci od 3 do 14 lat oraz seniorzy powyżej 65 roku życia 6,50 4,50 5,50
Bilet rodzinny (2x dorosły, 2x dziecko) 21,00 15,00 18,00
Dodatkowe dziecko w wieku do 14 lat 5,50 4,00 5,00

Ciekawostki dotyczące ścieżki w koronach drzew

 • Długość ścieżki – 603 m
 • Wieża widokowa o wysokości – 32 m
 • Długość zjeżdżalni – 67 m
 • Przystanki edukacyjne – 3
 • Przystanki rozrywkowe w obrębie ścieżki – 3
 • Ilość filarów razem – 75

Programy dla grup

 • Grupa z przewodnikiem oznacza grupę do 15 osób
 • Można wybrać długość programu – 1,5 lub 3 godziny
 • Szczegółowe informacje na temat programów i cen można uzyskać wysyłając wiadomość na adres: info@chodnikkorunamistromov.sk

Cały teren jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Galeria zdjęć

Ścieżka w koronach drzew Bachledka na mapie

Więcej informacji na temat ścieżki można znaleźć na stronie internetowej chodnikkorunamistromov.sk/pl/

8 komentarze /-y

 1. MASAKRA !!! Wyjechaliśmy pospacerować na “Ścieżce w koronach drzew” na Słowacji i nie pospacerowaliśmy. Na początku, policja nie pozwoliła skręcić pod parkingi przy kasach z uwagi na brak miejsc (4-y podejścia – niepowodzenie). Miejscowość w pobliżu, totalny brak miejsc parkingowych, 30 min kręcenia tam i nazad w poszukiwaniu miejsca – niepowodzenie. Przejazd poza miejscowość i szukanie parkingów – niepowodzenie. Szukanie połączenia autobusami – niepowodzenie (co z tego że są przystanki i rzadko jeżdżące autobusy jak nie ma gdzie zaparkować). Dziwne mają na Słowacji standardy turystyczne…!??? Ostatecznie rezygnacja i zmiana planów.

 2. Dziś odwiedziliśmy spacer w koronach drzew z dziećmi .
  Kolejka w budowie niedziela brak informacji , że ponoć będzie za 2 miesiące .
  Parking też miał być bezpłatny a tu zaskoczenie 20zł lub 4 euro
  Podejście do ścieżki to jak przejście na Golgotę brak informacji ze dzieci na wózkach i osoby niepełnosprawne niemogą tam iść bo nie podjada przecież pisze ze bez ograniczeń .
  Tor saneczkowy też nie czyny .
  Ryna tak ładnie piszą tez nie czyna .
  Teren cały w budowie za tyle kasy to powino polowe brać za bilety

 3. Spragnieni pięknych, górskich widoków i zachęceni słoneczną pogodą wybralismy sie do Doliny Bachledovej. Dojazd bezproblemowy, może ze względu na środek tygodnia lub atak zimy (29.11.2017). Pani w kasie zkwaszona bo oderwalismy ją od telefonu, rzuciła cene biletu z wjazdem kolejką i zaproponowała tez wejscie stokiem. Skusiliśmy się początkowo ale po chwili namysłu wrócilismy do kasy po biletu. Niestety pani nas odprawila z kwitkiem, tlumaczac, że następny wjazd jest co godzinę… a była 12.05 więc to by było na tyle ze zwiedzania tej atrakcji. A szkoda bo napewno panorama byłaby piękna

 4. O, jezscze tylko miesiąc i zamykają na zimę. Trzeba się pospieszyć.

 5. Dziękujemy bardzo za wyczerpujące opinie. Jeżeli mogą się Państwo podzielić zdjęciami to prosimy bardzo o przesłanie ich na nasz adres mailowy kontakt@twojamuszyna.pl

 6. Cennik zgodny z tym ze strony, co do obsługi kas zgodzę się – tragiczna. Należy pamiętać że kupując bilet płacimy dodatkowo 2 euro za kaucję karty magnetycznej która jest zwracana po powrocie. W ostatni weekend do godziny o godz. 9 były ostatnie wolne miejsca na parkingu. O 13 korek liczył ok 5 km.. Co do samej atrakcji; bardzo ładna, lecz zdecydowanie za droga. Myślę że cena 3-4 euro od osoby dorosłej byłaby adekwatna do oferty.
  I najważniejsze, bilety wstępu możemy kupić przy wejściu na chodnik (na górze) – brak kolejek, oraz w 3 kasach na dole – nie wybierajmy pierwszej najbardziej oblężonej.

 7. Witam

  Dziękujemy za opinię. Cennik skopiowany został z ich strony http://chodnikkorunamistromov.sk/pl/#vstupne . Postaramy się wyjaśnić sprawę tak dużej rozbieżności cenowej.

  A może w cenę wchodziło: Ścieżka w koronach drzew plus Jednokierunkowa kolejka linowa (8 plus 6 euro za osobę dorosłą) ?

  Pozdrawiamy

 8. Wszystko OK ale obsługa przy kasie tragiczna i jeszcze do tego ceny biletów inne niż w cenniku zapłaciłem za 2 bilety 28 euro. Cena inna jak napisana na tej stronie.Czekałem w kolejce po bilet 1,5 godziny w jednej kolejce a w drugiej do wyciągu godzinę.Brak organizacji na obecną chwilę to jest 15.10.2017r

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *