Atrakcje Atrakcje na Słowacji

Aquapark Tatralandia

Odległość z Muszyny: 160 km
Tatralandia - zdjęcie

Mimo że Muszyna oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla małych i dużych, warto zainteresować się naszymi najbliższymi sąsiadami, szczególnie że słowacka Tatralandia to największy aqua park w promieniu setek kilometrów, działający w sezonie letnim i zimowym.

Dlaczego warto odwiedzić Aquapark Tatralandia?

Przede wszystkim działa w nim 14 (9 dostępnych przez cały rok) zróżnicowanych basenów, które zadowolą najbardziej wymagającego amatora wodnych rozrywek. Znajduje się w nich woda mineralna, w której kąpiel wspaniale wpływa na kości, mięśnie oraz układ oddechowy.

 

Baseny, które można znaleźć w kompleksie to przede wszystkim zewnętrzny Thermal Pool, gdzie woda sięga 36 stopni i służy nie tylko do pływania, ale również do grania w sporty wodne (siatkówka, koszykówka), relaksowania przy dyszach masujących lub wspinania na ściankę. Termalną wodą wypełniony jest również Niagara Pool, w którym woda ma temperaturę 28 stopni. Przeznaczony dla chcących popływać pod gołym niebem. Do 32 stopni podgrzany jest Ocean, w którym można przede wszystkim zrelaksować się przy masażach wodnych, masujących natryskach czy wodotryskach. Podobną funkcję pełni Tropical Pool, w którym krystalicznie czysta woda o temperaturze 36 stopni masuje plecy i nogi na specjalnych ławkach i siedzeniach z bąbelkami. W White Lagoon ciepła, słona woda przypomina tę z Adriatyku. Sól działa kosmetycznie na skórę, wygładza ją oraz przyspiesza regenerację naskórka. Podgrzana morska woda znajduje się również Buble Pool. Są w nim łóżka i fotele wodne przeznaczone do relaksacji, choć kąpiel w tym basenie pomoże też przy chorobach skóry, reumatyzmie, problemach z krążeniem. Woda w temperaturze 36 stopni znajduje się również w Snorkeling (z organizmami wodnymi do oglądania) i Paradise Pool. Specjalnie dla dzieci przygotowano basen piratów ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami.

 

Basenami letnimi są Relax World (z 21 atrakcjami, m.in. potrójna zjeżdżalnia, huśtawki wodne, parasol, gejzery, a także leżaki), Amazonia dla dzieci oraz klasyczny basen dla bardziej zaawansowanych pływaków z pięcioma, 25 metrowymi torami.

 

Tatralandia to także 26 rur i zjeżdżalni dostarczających zastrzyku adrenaliny. Spośród nich wyróżniają się ponad stumetrowe Tornado, szybkie Rapido, Jungle Raft dla dzieci i rodziców czy Black&White (obie ostatnie do jazdy na pontonach). Dostarczające wiele radości to również Trio (120m długości), Boomerang Raft Ramp – największa tego typu zjeżdżalnia na naszym kontynencie, Crazy River do zjazdu na nadmuchiwanych kołach czy Free Fall stroma, 35metrowa rura oraz wiele innych, w tym również małe, przeznaczone dla dzieci.

 

Oprócz basenów i zjeżdżalni, Tatralandia oferuje także możliwość zrelaksowania się w Saunowym Świecie Celtów, w którym wykonuje się zabiegi hydroterapii, aromaterapii, muzykoterapii oraz thalassoterapii. Oprócz nich znajdziemy tam łaźnie, inhalacje, solarium czy też jacuzzi. Ciekawą atrakcją jest rozbity o skałę żaglowiec Tropical Paradise, który przeniesie nas do kolonialnej Afryki. Znajdziemy tam też basen do nurkowania, akwarium z morskimi rybami oraz bar. Zakwaterowani goście mogą korzystać z zabiegów w Wellness Paradise Tatralandia, który oferuje m.in. masaże, kąpiele, okłady, elektorolecznictwo oraz inne.

 

Tatralandia to miejsce, w którym warto aktywnie spędzić kilka dni w otoczeniu najpiękniejszych i najwyższych gór na Słowacji. Szczególnie, że znajduje się w miejscu pełnym zabytków oraz wyjątkowej ludowej kultury mieszkańców tych terenów.

 

Więcej informacji o Aquaparku Tatralandia znajdą Państwo na stronie internetowej www.tatralandia.sk/pl/

 

Aquapark Tatralandia na mapie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *