Aktualności i inwestycje

Ogrody Biblijne w Muszynie zamknęły rewelacyjny sezon w 2017 roku

Ogrody Biblijne w Muszynie - zdjęcie

Znajdujące się w Muszynie Ogrody Biblijne, okazały się w ubiegłym roku jedną z największych atrakcji zarówno miasta jak i regionu. Zamknęły sezon z doskonałym wynikiem, bowiem od wiosny do jesieni odwiedziło je 70 tysięcy gości z kraju i z zagranicy. W pierwszym tygodniu listopada Ogrody Biblijne zostały zamknięte na okres zimowy, a ponownie zostaną otwarte na wiosnę.

Ciekawa atrakcja

Muszyńskie Ogrody Biblijne zostały otwarte w 2015 roku. To szczególny obiekt, który zlokalizowany jest przy kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Ogrody opierają się na zabytkach, w skład których wchodzą kościół parafialny, murowana dzwonnica i ogrodzenie, a także XVII-wieczna kaplica z figurą i drzewostanem oraz XIX-wieczna „stara plebania”.

Atrakcja w postaci „Muszyńskich Ogrodów Biblijnych” bazuje na idei ogrodów, jako ważnego miejsca w historiach z Biblii. Zaczęło się od rajskiego ogrodu – Edenu, ale równie ważny był Ogród Oliwny, w którym rozegrały się dramatyczne sceny duchowej walki Jezusa Chrystusa. Ogrody w Muszynie są miejscem spotkania Boga z człowiekiem i człowieka z Bogiem. Podzielono je na konwencję trzech Świątyń.

Popularność Muszyńskich Ogrodów Biblijnych wśród turystów

Od początku powstania Muszyńskie Ogrody Biblijne cieszyły się dużą popularnością wśród turystów. Odwiedzają je kuracjusze, turyści, jak i sami mieszkańcy Muszyny. Przez trzy ostatnie lata swojej działalności zwiedzało je około 200 tys. ludzi – z Polski i zza granicy. Z roku na rok odwiedzających przybywa. Sezon 2017 był pod tym względem rekordowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *