Aktualności i inwestycje

Legendy doliny Popradu. Smocze memento – książka dla dzieci

A co, jeżeli przepiękna dolina rzeki Poprad, którą znamy i podziwiamy dzisiaj, nie zawsze była takim samym miejscem? Co by się stało, gdyby zamki położone nad rzeką cieszyły się znowu pełnią swego blasku, a pod każdym z nich zamieszkał smok? O takiej właśnie historii możemy poczytać w książce “Legendy doliny Popradu. Smocze memento”.

Legendy doliny Popradu - zamek

Książka ta jest przeznaczona głównie dla starszych dzieci, ale i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Fabuła osadzona jest w prawdziwych lokalizacjach, wzbogaconych o postacie smoków oraz innych magicznych istot. Dzięki temu można na nowo odkrywać przeróżne lokalizacje doliny Popradu, zarówno polskiej jak i słowackiej części. Jest to jeden z powodów, dla których książka powstała – promowanie przepięknego regionu południowej Polski.

Jakie lokalizacje odwiedzimy w bajce?

Przeżywając razem z bohaterami ich przygody zawitamy między innymi do Muszyny, Rytra oraz Starej Lubowli.

Kiedy ma miejsce akcja książki?

Cytując treść utworu:
“Historia, o której tu usłyszycie, miała miejsce w czasach, kiedy wszyscy ludzie w dolinie rzeki mówili jednym, wspólnym językiem. Język ten znały także smoki.

Czy planowane są kolejne książki w serii?

Tak, w opracowaniu są już kolejne części książki.

Legendy doliny Popradu - okładka

Historia o Ryku, Płomyku oraz Dużym Szponie posiada także walory edukacyjne. Przypomina o najcenniejszych skarbach naszego życia, o które należy dbać każdego dnia. A jakie to skarby? Odkryjcie je razem z bohaterami! Poznaj niezwykłą dolinę Popradu i jej wyjątkowych mieszkańców. Przenieśmy się do czasów, gdy smoki żyły razem z ludźmi. Przygoda czeka! Sprawdźcie, gdzie się ukryła i w jakie miejsce zabierze naszą wyobraźnię.

Pierwsze wydanie książki zostało opracowane we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Doliny Popradu w 2024 roku.

Gdzie wypożyczyć?

https://w.bibliotece.pl/6406592/Legendy+Doliny+Popradu

Dodatkowe informacje związane z projektem:

https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/czas-na-audiobooki-mlodziezowe-studio-nagran-na-start-muszynska-mlodziez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *